Mokesčio už aplinkos teršimą naujovės palankios jo mokėtojams

Vienas svarbesniųjų šią savaitę įsigaliojusių Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pakeitimų – įgyvendintas „vieno langelio” principas, padėsiantis taupyti šių mokesčių mokėtojų laiką.

Pasak Aplinkos ministerijos Aplinkos strategijos departamento Ekonomikos skyriaus vedėjos Živilės Liberienės, „dabar mokesčio už aplinkos teršimą iš stacionarių ir mobilių taršos šaltinių, taip pat apmokestinamųjų gaminių ir pakuotės atliekomis deklaracijos teikiamos tik vienai šį mokestį administruojančiai institucijai – Teritorinei valstybinei mokesčių inspekcijai. Iki šiol mokesčio už aplinkos teršimą deklaracijos buvo teikiamos ir Aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentams (AM RAAD)”.

Informaciją, reikalingą šio mokesčio administravimui, AM RAAD gaus iš Valstybinės mokesčių inspekcijos pagal pasirašytą duomenų teikimo sutartį.

Tie, kurie dar nedeklaravo mokesčio už aplinkos teršimą, nuo šių metų vasario 12 dienos deklaracijas teikia tik Teritorinėms valstybinėms mokesčių inspekcijoms.

Įstatymu įtvirtinta galimybė mokesčių mokėtojams deklaruoti mokestį tik elektroniniu būdu, kuris yra daug patogesnis ir greitesnis. Be to, nebereikės teikti popierinių deklaracijų, pagerės ir šio mokesčio deklaravimo bei sumokėjimo kontrolė.

Šiuo įstatymu taip pat yra patvirtinti neterminuoti mokesčio už aplinkos teršimą iš stacionarių taršos šaltinių tarifai, kurie bus taikomi tik nuo 2010 metų sausio 1 dienos. Juos žinodami iš anksto, mokesčio mokėtojai galės tinkamai pasiruošti investavimui į taršą mažinančias priemones bei suplanuoti savo išlaidas.

Naujosios įstatymo nuostatos taikomos visiems fiziniams ir juridiniams asmenims, vykdantiems ūkinę veiklą ir teršiantiems aplinką Lietuvoje, įskaitant ir šalyje įregistruotus užsienio juridinius asmenis ir kitų organizacijų atstovybes bei filialus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.