Vilniaus taryboje buriama nauja koalicija

Vilniaus miesto savivaldybės taryboje mėginama burti naują -socialdemokratų, liberalcentristų, naujos „nepriklausomųjų” frakcijos bei konservatorių – koaliciją, tačiau galimi partneriai nesutaria dėl įtakos svertų pasidalijimo.

BNS žiniomis, už drausmingą 6 socialdemokratų frakcijos narių paramą potencialiai naujajai daugumai jie norėtų mero ir vicemero postų, tačiau konservatoriams tokia perspektyva atrodo kaip dar didesnės galios sutelkimas socdemų rankose.

Socialdemokratų frakcijos seniūnė Jūratė Žeimienė BNS sakė, kad dabartinė koalicijos sutartis su partija „Tvarka ir teisingumas” (13 mandatų) bei Lenkų rinkimų akcija (6) tebegalioja, bet frakcija esanti „atvira ir kitoms galimybėms”.

Šios „kitos galimybės” ketvirtadienį vakare bus aptariamos socialdemokratų Vilniaus skyriaus tarybos posėdyje, kurio darbotvarkėje įrašytas klausimas „Dėl padėties Vilniaus miesto savivaldybės taryboje”.

Sostinės savivaldybės tarybos narys socialdemokratas Romas Adomavičius BNS patvirtino, jog esama trijų frakcijų pasiūlymo formuoti naują daugumą, bet viena iš siūlančiųjų bendradarbiavimą priešinasi pradinėms mintims socdemams suteikti didelę galią. Tačiau, jo teigimu, „vyksta procesas”, jokių konkrečių sprendimų nėra priimta, o ir ketvirtadienio vakarą vyksiantis partijos skyriaus tarybos posėdis gali nieko dar nenutarti.

Kad esama „tam tikrų pokalbių” dėl minėtos sudėties koalicijos būrimo patvirtino ir Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) lyderis Artūras Zuokas, tačiau jis teigė aktyviai nedalyvaujantis šiame procese, todėl plačiau komentuoti negalįs.

Vilniaus konservatorių lyderis Kęstutis Masiulis BNS aiškino, jog Tėvynės sąjunga socialdemokratams „nieko tikrai nesiūlo”.

„Galiu tikrai pasakyti, kad mes tai nieko jiems nesiūlome. Mano požiūriu, tai būtų nė kiek nelogiška, nes jie (socialdemokratai – BNS) tarpusavyje suskilę, kupini nesutarimų, nelabai laikosi duotų pažadų. Nelogiška, kad jiems būtų patikimas mero postas”, – nuomonę dėstė K.Masiulis.

Šiuo metu valdančiąją koaliciją sostinės taryboje sudaro „Tvarka ir teisingumas” (13 mandatų), Lenkų rinkimų akcija (6) ir socialdemokratai (6). Liberalų sąjūdžiui rinkimai lėmė 4 vietas, jie skelbiasi esantys konstruktyvia opozicija.

Valdantiesiems oponuojantys konservatoriai taryboje turi 10 vietų, liberalcentristai – 9.

Rusų sąjunga vienija 2 narius ir kartu su iš „tvarkiečių” frakcijos pasprukusiu Gintaru Kazaku, įkūrė naują „Nepriklausomą” frakciją.

Jeigu koalicija Vilniuje būtų suformuota iš socialdemokratų, liberalcentristų, „nepriklausomųjų” frakcijos bei konservatorių, tuomet ji vienytų 28 narius. Iš viso taryboje yra 51 vieta.

Trečiadienį balsuojant dėl beveik pusantro milijardo litų šių metų savivaldybės biudžeto socialdemokratai balsavo kartu su „tvarkiečiais”, lenkais, G.Kazaku bei vienu Liberalų sąjūdžio nariu Vidmantu Martikoniu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.