Liberalų sąjūdžio atstovas A.Štaras atleistas iš sostinės vicemero posto

Liberalų sąjūdžio frakcijos Vilniaus taryboje vadovas Arūnas Štaras jo paties prašymu trečiadienį buvo atleistas iš sostinės vicemero posto.
Apie pasitraukimą A.Štaras paskelbė sausio 24 dieną. Tuomet jis teigė nesąs patenkintas valdančiosios koalicijos suformuotu savivaldybės biudžetu. A.Štaro nepasitenkinimą sukėlė ir nestabili savivaldybės tarybos dauguma, kuri, jo nuomone, nėra pajėgi parengti ir priimti svarbius sprendimus, kurių reikia vilniečiams.

Įkandin A.Štaro, paramą valdančiajai koalicijai nutraukė ir visa frakcija, vienijanti 4 narius.

Po pernai vasarį vykusių savivaldos rinkimų sostinėje susiformavo socialdemokratų, nušalintojo prezidento Rolando Pakso partijos „Tvarka ir teisingumas“ bei Lenkų rinkimų akcijos valdančioji koalicija, tačiau paramą jai deklaravo ir 4 vietas taryboje turintis Liberalų sąjūdis. Už tai liberalų frakcijos lyderiui A.Štarui buvo atiduotas sostinės vicemero postas.

Paramos sutartis su „tvarkiečiais“ buvo pasirašyta iki šių metų vasario, kuomet tvirtinamas savivaldybės biudžeto projektas.

Valdančioji sostinės koalicija taryboje turi 25 mandatus. Daugumai nepriklausančios partijos – Liberalų sąjūdis, Tėvynės sąjunga, liberalcentristai ir trečiadienį susikūrusi „nepriklausomųjų“ frakcija – turi 26 mandatus.

Pastaroji kol kas nepaskelbė ar prisijungs prie valdančiosios daugumos ar dirbs opozicijoje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.