Ukrainos vyriausybė nemokės už gautas 2007 metų pabaigoje Rusijos dujas 2008 metų kaina

Ukrainos premjerė Julija Tymošenko pareiškė, kad jo vadovaujamas ministrų kabinetas neketina mokėti už 2007 metų lapkritį ir gruodį gautas Rusijos dujas 2008 metų kaina, o už dujas, gautas šiais metais, mokės po 179,5 dolerio už tūkstantį kubinių metrų.
Kaip pranešė ministrė pirmininkė žurnalistams, tokį sprendimą vyriausybė priėmė neeiliniame posėdyje pirmadienio rytą.

J.Tymošenko pažymėjo, jog šeštadienį gavo Ukrainos prezidento laišką, kuriame jis įpareigojo vyriausybę pasirašyti iki vasario 10 dienos visus bendrovės „Naftogaz Ukraina“ ir Rusijos būtinus dokumentus dėl dujų tiekimo ir atsiskaitymo už jas.

„Aš oficialiai pareiškiu, kad vyriausybė nenusileis „RosUkrEnergo“ ir „UkrGazEnergo“ šantažui ir mes nesudarysime susitarimo su „RosUkrEnergo“ ir „UkrGazEnergo“ dėl dujų tiekimo (2007 metų) lapkričio ir gruodžio mėnesiais 2008 metų kaina“, ir, be dujų iš Centrinės Azijos, mes neimsime jokių dujų iš „RosUkrEnergo“ 2008 metų sausį“, – sakė Ukrainos premjerė.

J.Tymošenko taip pat pareiškė, kad Ukrainos ministrų kabinetas yra tvirtai nusiteikęs siekti, kad su Rusija būtų pasirašyta sutartis dėl dujų tiekimo 2005 metų sausio ir vasario mėnesiais po 179,5 dolerių už tūkstantį kubinių metrų.

„Mes primygtinai reikalaujame, kad Ukrainai būtų pasirašytos sutartys dėl dujų tiekimo sausį ir vasarį nedelsiant pagal jau sutartą kainą – 179,5 dolerių už tūkstantį kubinių metrų. Kol kas aš, kaip vyriausybės vadovė, negalėsiu aplankyti Rusijos su vizitu ir aptarti, kokių gali būti kitų dujų tiekimo į Ukrainą sąlygų“, – sakė ministrė pirmininkė spaudos konferencijoje pirmadienį Kijeve po neeilinio vyriausybės posėdžio.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.