Geriausio filmo kategorijos BAFTA apdovanojimą gavo „Atpirkimas“

Pagal Iano McEwano (Jano Makjuano) bestselerį pastatytas „Atpirkimas“ (Atonement) sekmadienį buvo apdovanotas Didžiosios Britanijos kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) geriausio filmo kategorijos apdovanojimu.

Geriausiu aktoriumi už vaidmenį filme „Bus kraujo“ (There Will Be Blood) buvo paskelbtas Danielis Day-Lewisas (Danielis Dėjus-Liuisas), o geriausios aktorės apdovanojimas netikėtai atiteko prancūzei Marion Cotillard (Marion Kotijar), kuri juostoje „Rožinis gyvenimas“ (La Vie En Rose) suvaidino dainininkę Edith Piaf (Edit Piaf).

BAFTA apdovanojimai šiemet yra dar reikšmingesni nei ankstesniais metais, nes dėl scenaristų streiko Jungtinėse Valstijose praėjusį mėnesį nebuvo surengtas „Auksinių gaublių“ šou ir šie antrais pagal svarbą kino apdovanojimais po „Oskarų“ laikomi apdovanojimai buvo išdalyti per paprasčiausią spaudos konferenciją.

Nors „Atpirkimas“ – romantinė drama apie gyvenimą ir meilę Antrojo pasaulinio karo metais – buvo nominuotas 14-oje kategorijų, jis gavo tik du BAFTA apdovanojimus, kurių antrasis jam buvo paskirtas už pastatymo dizainą.

Diskutuodamas, ar šis vakaras „Atpirkimo“ aktoriams ir komandai atnešė nusivylimą, vienas iš prodiuserių Ericas Fellneris (Erikas Felneris) sakė: „Kai būni nominuojamas 14 kartų ir patiri 12 pralaimėjimų, pajunti didelį palengvėjimą. Būti nominuotam yra ypatingas dalykas. Esu be galo laimingas, turėdamas 14 nominacijų ir du laimėjimus“.

Jei D.Day-Lewisas iš anksto buvo laikomas favoritu laimėti geriausio aktoriaus apdovanojimą, tai Keira Knightley (Keira Naitli) iš „Atpirkimo“, kuriai buvo prognozuojamas geriausios aktorės apdovanojimas, liko tuščiomis rankomis. M.Cotillard taip pat įveikė Julie Christie (Džiuli Kristi) iš filmo „Toli nuo jos“ (Away From Her).

M.Cotillard šis prizas atiteko po to, kai ji už tą patį vaidmenį pelnė „Auksinį gaublį“. 32 metų aktorė taip pat yra nominuota „Oskarui“.

„Rožinis gyvenimas“ laimėjo iš viso keturis apdovanojimus ir tapo daugiausia prizų susišlavusia juosta. Be geriausios aktorės prizo, „Rožinis gyvenimas“ dar buvo įvertintas muzikos, kostiumų dizaino ir makiažo kategorijose. M.Cotillard jame suvaidino trapiąją E.Piaf, kuri mirė būdama 47 metų.

Vėliau M.Cotillard sakė, kad jos pergalė yra „visiškai siurrealistiška“ ir pridūrė: „Esu absoliučiai pritrenkta, visiškai pritrenkta. Aš tokia laiminga… Nežinau, ką apie tai galvotų Edith Piaf. Tikiuosi, ji būtų laiminga“.

Sekmadienio pergalė 50 metų D.Day-Lewisui atnešė jau antrąjį BAFTA apdovanojimą. Panaši sėkmė jį lydėjo ir per „Auksinius gaublius“ bei Ekrano aktorių gildijos apdovanojimus. Naftos barono Danielio Pleinvju vaidmuo jam taip pelnė nominaciją „Oskarui“.

Sekmadienio vakarą geriausio aktoriaus kategorijoje jis įveikė Jamesą McAvoy (Džeimsą Makavojų) iš „Atpirkimo“ ir George`ą Clooney (Džordžą Klunį) iš „Maiklo Kleitono sukurtos tiesos“ (Michael Clayton).

„Kai filmavausi šiame filme, man neatrodė, kad tai bus juosta, kurią norės pamatyti daug žmonių“, – po ceremonijos užkulisiuose sakė D.Day-Lewisas.

Joelis ir Ethanas Coenai (Džoelis ir Itanas Koenai) per ceremoniją, vykusią Londono Karališkosios operos rūmuose, su filmu „Šioje šalyje nėra vietos senukams“ (No Country For Old Men) nugalėjo geriausio režisieriaus kategorijoje.

„Transformerių“ (Transformers) žvaigždei Shiai LaBeoufui (Šijai Lebufui) buvo įteiktas kylančios žvaigždės apdovanojimas.

Tilda Swinton (Tilda Svinton) už vaidmenį „Maiklo Kleitono sukurtoje tiesoje“ buvo įvardyta geriausia antrojo plano aktore. Tuo tarpu geriausiu antrojo plano aktoriumi buvo pripažintas Javieras Bardemas (Chavjeras Bardemas) iš „Šioje šalyje nėra vietos senukams“.

Nors paprastai BAFTA apdovanojimai griežia antruoju smuiku po „Auksinių gaublių“, JAV scenaristų streikas šiai ceremonijai suteikė papildomos svarbos.

Streikuojantiems Holivudo scenaristams atstovaujančios profsąjungos šeštadienį pranešė, kad jos susitarė dėl sutarties, kuri galėtų išspręsti tris mėnesius trunkantį konfliktą, ir po kelių dienų gali grįžti prie darbo, jeigu šiai sutarčiai pritars profsąjungų nariai.

Šis streikas smarkiai sutrikdė kasmetinį Holivudo apdovanojimų sezoną, priversdamas atšaukti „Auskinių gaublių“ ceremoniją, kai aktoriai pagrasino boikotuoti šį renginį, ir sukeldamas būgštavimų dėl vasario 24 dieną numatytos „Oskarų“ teikimo ceremonijos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kinas su žyma , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.