Liberalų sąjūdžiui vadovaus parlamentaras E.Masiulis

Ateinančius dvejus metus opoziciniam Liberalų sąjūdžiui vadovaus parlamentaras Eligijus Masiulis, iki šiol ėjęs partijos vicepirmininko pareigas.

Šeštadienį vykusiame suvažiavime už 33 metų E.Masiulį iš 535 delegatų balsavo 364 liberalai, 150 balsų buvo atiduota už ligšiolinio partijos pirmininko Petro Auštrevičiaus kandidatūrą. Trečiasis kandidatas – Vilniaus miesto Naujosios Vilnios skyriaus pirmininkas Lukas Bubulas gavo 9 balsus. Likę biuleteniai pripažinti negaliojančiais.

Partijos pirmininko pavaduotojais tapo ligšiol šias pareigas ėjęs Seimo vicepirmininkas Gintaras Steponavičius, sostinės savivaldybės tarybos liberalų lyderis Arūnas Štaras, parlamentaras Algis Kašėta, Kauno miesto vicemeras Rimantas Mikaitis ir seimūnė Dalia Teišerskytė.

Buvusiam liberalų lyderiui P.P.Auštrevičiui, kuris kaltintas „ugnelės stoka”, liko tik partijos frakcijos seniūno Seime kėdė.

Suvažiavime dėkodamas už išreikštą pasitikėjimą jį palaikiusiems partiečiams, naujasis liberalų lyderis prisiminė ir buvusio Liberalų sąjūdžio pirmininko P.Auštrevičiaus nuopelnus, vadino jį „bendražygiu”, nors ryte daugelis jį kritikavo dėl neveiklumo bei blogos vadybos.

E.Masiulis žadėjo kaitą partijoje ir sakė, jog artėjančiuose Seimo rinkimuose tikimasi pelnyti apie 7-8 proc. rinkėjų simpatijas ir gauti 8 ar 10 vietų parlamente, jas laimėjus vienmandatėse rinkimų apygardose. Pasak politiko, jo sėkmės pirmininko rinkimuose priežastis – didelis liberalų nusivylimas, jog partija „murkdosi ir nesugeba aiškiai surasti savo vietos politikoje”.

Pirmasis liberalų pirmininkas P.Auštrevičius sakė, jog rinkimų rezultatus vertina normaliai ir visai „nestresuoja”, tačiau netiesiogiai užsiminė, jog naujasis partijos lyderis „labiau dirbo su skyriais” ir tai esą jam pelnė daugiau simpatijų.

„Galbūt kažkas tam ruošėsi labiau, dirbo su skyriais. Ir vertinu tai (rezultatus – BNS) normaliai, nestresuoju, nei ką. Mes esame jaunų, gabių ir ambicingų žmonių partija ir tikiuosi, kad tie, kurie žadėjo, tie padarys tai, ko kiti iš jų tikėjosi ir laukė. Darbas parodys. Žodžiai yra viena, darbai – kita”, – žurnalistams sakė P.Auštrevičius, pabrėžęs, jog supranta savo klaidas.

Liberalų sąjūdis susikūrė 2006 metais, daliai žmonių atskilus nuo Artūro Zuoko vadovaujamos Liberalų ir centro sąjungos (LICS).

Partija vienija apie 2 tūkst. narių, Seime turi 9 vietas ir dirba opozicijoje. Savivaldybių tarybose per visą Lietuvą liberalai turi 51 mandatą.

Visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis, jei Seimo rinkimai vyktų dabar, Liberalų sąjūdis daugiamandatėje apygardoje liktų už borto su 3 proc. rinkėjų balsų. Daugiamandatėje apygardoje, kurioje rinkėjai balsuoja už partijų sąrašus, į Seimą patenkama įveikus 5 proc. barjerą.

Eiliniai Seimo rinkimai vyks šiemet spalį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Liberalų sąjūdžiui vadovaus parlamentaras E.Masiulis"

  1. bns

    Labai jau apsiseilioje ir tiek. Visuomenej jiems turetu buti nulis demesio ,juolab turint ju vado rubikoniskas sasajas . S…s ir tiek. kad jau joti – tai ant gero…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.