Dar nesusitarus, kada ir kaip Lietuvoje bus statoma nauja atominė elektrinė, Ignalinos atominėje elektrinėje jau pradėti galutinio uždarymo darbai.
„Dabar jau tikrai aišku tik tai, kad 2015 metais Lietuva naujos atominės elektrinės dar neturės”, – pareiškė Ignalinos atominės elektrinės (IAE) direktorius Viktoras Ševaldinas.
Jis teigė manąs, kad naujoje elektrinėje pagaminamos elektros energijos savikaina bus dukart didesnė už dabartinę, rašo „Lietuvos rytas”.
Pasak V.Ševaldino, jis pritaria sumanymui dabartinės IAE aikštelėje statyti šiuolaikišką ir saugią atominę elektrinę, kurią būtų galima eksploatuoti mažiausiai 60 metų.
„Galiu pasakyti tik tiek – kuo ilgiau nebus priimta sprendimų, tuo ilgiau Lietuvai teks gyventi neturint nei senos, nei naujos elektrinės. Tai bus labai sunkus laikotarpis”, – kalbėjo V.Ševaldinas.
Jo teigimu, ar bus pratęsta dabartinės jėgainės veikla, reikėtų tai žinoti iš anksto, ne vėliau kaip šių metų rugpjūtį ar rugsėjį. Pratęsiant elektrinės darbą, reikėtų pakeisti dalį įrangos ir jau užsakyti kuro, kuris iš Rusijos gamintojų užsakomas prieš dvejus metus.
Nutraukiant IAE eksploatavimą bus laikomasi principo, kad visos radioaktyviosios atliekos ir panaudotas kuras niekur nebus išvežama. Jų įmonė niekur negabeno ir per visus 25 metus.
Dabar elektrinėje dirba apie 3 tūkst. žmonių. Sustabdžius antrąjį bloką teks atleisti apie trečdalį specialistų. Likę rūpinsis panaudoto kuro perdirbimu ir šalinimu, prižiūrės tebeveikiančias šildymo, elektros, ventiliacijos sistemas ir kontroliuos radioaktyvumo lygį.
Dabar elektrinės energijos apyvarta sudaro apie 600 milijonų litų per metus. Nutraukus darbą jai išlaikyti reikės 150-170 milijonų litų per metus.
kam mums atomine elektrine, juk pastatis tilta ir pirksim per ofsorus elektra is Europos. Uz 👿 kaina. O dali 💡 teks issukti