Lietuviai trečią kartą rašys Nacionalinį diktantą

Lietuvoje ir užsienyje gyvenantys tautiečiai šeštadienį rašys nacionalinį diktantą.
Visi norintieji varžytis dėl raštingiausio Lietuvos piliečio titulo, kaip ir ankstesniais metais, tai galės padaryti savivaldybių skirtose salėse. Trečiąjį kartą rengiamas Nacionalinio diktanto konkursas vyks ir diplomatinėse atstovybėse 24 šalyse, lituanistinėse ir savaitgalinėse mokyklose, lietuvių bendruomenėse. Gimtosios kalbos žinias galės pasitikrinti Japonijoje, Turkijoje, Kazachstane, Rusijoje, JAV, Baltarusijoje, Rumunijoje ir kitose šalyse gyvenantys tautiečiai,

Specialiai rašytojų sukurtas diktanto tekstas bus skaitomas per Lietuvos radiją ir antrąjį televizijos kanalą bei transliuojamas internete.

Šiemet Nacionalinio diktanto konkurso dalyviai rinks ir gražiausią lietuvišką žodį. Savo pasirinkimą jie galės nurodyti diktanto lape pažymėtoje atskiroje grafoje. Vėliau rinkimai persikels į interneto portalus.

Šiais metais diktantas bus rašomas ant savaiminio kopijavimo popieriaus, tad vieną parašyto teksto kopiją konkurso dalyviai galės pasilikti ir, paskelbus diktanto tekstą, patys pasitikrinti, kiek klaidų padarė.

Vasario 23 dieną Vilniuje vyks finalinis turas, po kurio paaiškės diktanto konkurso nugalėtojas bei bus paskelbti gražiausio lietuviško žodžio rinkimų rezultatai. Raštingiausi užsienyje diktantą rašę lietuviai bus renkami po pirmojo turo.

Nacionalinį diktantą rengia politikos savaitraštis „Atgimimas“ kartu su partneriais, tarp kurių – Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Kaip ir pernai, šįmet rengiamame diktanto konkurse negalės dalyvauti moksleiviai ir lituanistai. Tačiau visos Lietuvos mokyklos kviečiamos prisijungti ir sausio 26 dieną surengti savo moksleivių varžytuves.

Pernai pirmajame konkurso ture dalyvavo maždaug 3 tūkst. lietuvių, apie 300 jų diktantą rašė užsienyje. Nacionalinio diktanto konkursą laimėjo 19-metė Vilniaus universtiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentė Rūta Rudinskaitė, raštingiausio užsienio lietuvio vardą pelnė Ričardas Ulozas iš Belgijos.

Nacionalinai diktantai yra populiarūs Prancūzijoje, Olandijoje, Lenkijoje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.