Išsiųstas iš Latvijos diplomatas – Rusijos ambasados pirmasis sekretorius Toropovas, pranešė televizija

Išsiųstas iš Latvijos diplomatas – Rusijos ambasados pirmasis sekretorius Sergejus Toropovas, ilgą laiką buvęs atsakingas už ambasados ryšius su spauda.
Tokią informaciją gavo Latvijos te1evizijos naujienų laida „Panorama“.

Tačiau šalies Konstitucijos apsaugos biuras jos nepatvirtina ir žada paskelbti išsiųstojo pavardę tik tada, kai jis išvyks iš Latvijos – po dviejų parų.

Rusijos ambasados Latvijoje tinklalapyje informacijos apie S.Toropovą irgi nėra.

Kaip jau pranešta, pirmadienį Latvija nusprendė išsiųsti vieną Rusijos ambasados darbuotoją „už veiksmus, nesuderinamus su diplomato statusu“.

Laikinasis URM valstybės sekretorius Edgaras Skuja pirmadienį iškvietė Rusijos ambasadorių Viktorą Kaliužną ir įteikė jam atitinkamą notą.

Joje, BNS duomenimis, sakoma, jog remdamasi valstybės saugumo institucijų informacija URM konstatavo, kad vienas Rusijos ambasados diplomatų ėmėsi veiklos, nesuderinamos su diplomato statusu, ir šio diplomato buvimas Latvijoje, kaip mano šios šalies valdžia, kelia grėsmę valstybės saugumui.

Diplomatas turi išvykti iš Latvijos per 48valandas.

Latvijos užsienio reikalų ministras Maris Riekstinis nurodė, kad minėtas diplomatas yra vidutinio rango ambasados darbuotojas.

„Aš negaliu pasakyti jums žmogaus pavardės, bet jis atvyko ne ką tik“, – sakė M.Riekstinis pirmadienį žurnalistams.

Jis taip pat pranešė, kad išsiųstas diplomatas – ne Rusijos ambasados pirmasis sekretorius Anatolijus Kogalovas, įtrauktas į Šengeno sutarties šalių „juodąjį sąrašą“.“

Į klausimą, kaip reagavo Rusijos ambasadorius Latvijoje Viktoras Kaliužnas, M.Riekstinis atsakė: „Ponas Kaliužnas gavo šį dokumentą pagal diplomatijos etiketą. Jo uždavinys – perduoti jį savo šalies valdžiai Maskvoje. Jokių ypatingų Rusijos atstovo komentarų nebuvo“.

Ministras taip pat pažymėjo, kad šis atvejis nemeta šešėlio visai Rusijos ambasadai Latvijoje.

M.Riekstinis taip pat pripažino, kad Rygos sprendimas išsiųsti Rusijos diplomatą turės trumpalaikės neigiamos įtakos abiejų šalių santykiams.

URM vadovas sakė, kad šio atvejo jokiu būdu negalima sieti su metų pabaigoje kilusiu skandalu, kai buvo pranešta, kad Rusijos ambasados darbuotojas įtrauktas į Šengeno sutarties šalių „juodąjį sąrašą“, taip pat ir su tuo, kad baigiasi Rusijos ambasadoriaus V.Kaliužno įgaliojimų laikas Latvijoje.

Tuo tarpu Latvijos ambasadorius Maskvoje Andris Teikmanis neatmetė galimybės, kad atsakydama į Rusijos diplomato išsiuntimą iš Latvijos Rusija gali išsiųsti Latvijos diplomatą.

„Mes galime tikėtis, kad atsakydama į tai Rusija paprašys pašalinti vieną Latvijos ambasados darbuotojų“, – sakė jis agentūrai BNS, pažymėdamas, kad iki pirmadienio vakaro nota nebuvo įteikta.

A.Teikmanis pabrėžė, kad visi Latvijos ambasados darbuotojai veikia pagal Vienos konvencijos principus.

2004 metų pavasarį Latvija išsiuntė Rusijos diplomatą, apkaltinusi jį mėginimais gauti žinių apie NATO karinę infrastruktūrą ir kai kuriuos aktualius vidaus ir užsienio politikos įvykius. Tai buvo pirmasis Latvijos istorijoje užsienio diplomato išsiuntimo atvejis.

Atsakydama į tai Rusija išsiuntė Latvijos ambasados pirmąjį sekretorių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.