Lietuva laukia pirmosios audros

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kad naktį sustiprėjęs pietų, pietvakarių vėjas šiandien gali pasiekti ir 17-22 m/s stiprumą, o pajūryje gūsiai gali sustiprėti iki 26 m/s.

Nors vakar po pietų Baltijos jūra ties Klaipėda buvo kaip stiklas, tačiau sinoptikų prognozių išgąsdinti žvejai plaukė į jūrą traukti tinklų. „Per porą valandų turime apsisukti, – sakė žvejys. – Jei nespėtume, bangos tinklus sudraskys.“

Dar ne uraganas.
Pasak Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klaipėdos skyriaus viršininko Liongino Pakščio, 26 m/s stiprumo vėjas dar ne uraganas ir net ne stichinis reiškinys: „Stichinis reiškinys fiksuojamas tada, kai vėjo greitis gūsiuose siekia 28 m/s, o uraganas, kai pučia stipresnis nei 32 m/s vėjas. Praėjusių metų sausio 14-15 dienomis siautusios audros metu vėjo greitis tesiekė 29 m/s. Uraganai pernai aplenkė Lietuvą.“

Klaipėdos apskrities Civilinės saugos departamento viršininkas Stanislovas Kučinskas priminė, kad 1999-ųjų gruodį visą Lietuvą nusiaubusio uragano „Anatolijus“ metu pūtė 30 m/s stiprumo vėjas, o uraganas „Ervinas“ mus gąsdino 27-28 m/s vėjo gūsiais.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto kapitonas Viktoras Lukoševičius patvirtino, kad šiandien nuo 8 val. ryto dėl gresinčios audros bus sustabdyta laivyba: „Laivų eismas Klaipėdos uoste stabdomas, kai vėjas pasiekia 20 m/s greitį, o krovos darbus stabdyti rekomenduojame, kai pučia 18 m/s stiprumo vėjas. Tačiau privačioms kompanijoms mes negalime uždrausti, o tik rekomenduoti.“

Pasak kapitono, dažniausiai stiprūs vėjai pradeda siautėti jau lapkritį, tačiau pastarąjį rudenį to dar nebuvo: „Šiandien numatoma audra turėtų būti pirmoji šį sezoną. Todėl neturime pagrindo tvirtinti, kad jos padažnėjo.“

Rekomenduoja saugotis

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) praneša, kad ir tokio stiprumo vėjas gali pridaryti nemažai žalos: gali sutrikti ryšiai ir elektros energijos tiekimas, lūžti medžiai ir jų šakos, kristi blogai pritvirtintos konstrukcijos. Be to, gali sutrikti ryšiai ir elektros energijos tiekimas.

Elektrą Vakarų Lietuvai tiekiančios bendrovės „VST“ atstovai LŽ patikino, kad jau sudarytos savaitgalį budėsiančios jų specialistų brigados, pasirengusios šalinti galimas avarijų pasekmes, kad vartotojai nepajustų elektros tiekimo sutrikimų. Praėjusių metų sausį dėl avarijų elektros tiekimo linijose tamsoje sėdėjo beveik 30 tūkst. pajūrio vartotojų.

PAGD specialistai teigia, jog pučiant tokiam stipriam vėjui turi būti sustabdyti krovos darbai, negalima dirbti su atvira ugnimi. Rekomenduojama sutvirtinti laikinus pastatus, statinius, mechanizmus, laikinas konstrukcijas, įrenginius. Reikėtų sandariai uždaryti pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas. Daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas, reikia išnešti iš balkonų arba juos gerai pritvirtinti. Svarbesniuose objektuose būtina patikrinti avarinius elektros energijos šaltinius.

Gyventojų prašoma nestovėti po aukštais medžiais, prie elektros linijų, nestatyti automobilių po medžiais. Kaimo gyventojai turėtų uždaryti tvartų, namų duris, langus, langines.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.