Saakašvilis kupinas ryžto laimėti prezidento rinkimus ir suvienyti Gruziją

Michailas Saakašvilis, kandidatas į Gruzijos prezidentus, ketvirtadienį centrinėje Zugdidžio miesto aikštėje susirinkusiems keliems tūkstančiams savo šalininkų pažadėjo suvienyti šalį, kaip tai padarė karalius Dovydas Statytojas.
„Gruzijos penkių kryžių vėliava, plazdėjusi Jeruzalėje, būtinai plazdės ir Suchumyje“, – patikino susirinkusiuosius M.Saakašvilis.

M.Saakašviliui atėjus į valdžią buvo patvirtinta nauja valstybinė vėliava, kurioje pavaizduotas vienas didelis stačiakampis kryžius, o kampuose keturi maži – bendras krikščionybės simbolis.

Kalbėdamas mitinge, M.Saakašvilis 2008-uosius paskelbė karaliaus Dovydo Statytojo metais. „Taigi, Gruzijos pergalių metais“, – paaiškino jis.

Šiandien pradedame naują žygį į didelę sausio 5-osios (tą dieną vyks Gruzijos prezidento rinkimai) pergalę ir didelę pergalę po šios datos“, – paskelbė kandidatas į prezidentus.

M.Saakašvilis keletą kartų paminėjo Gruzijos karaliaus Dovydo Statytojo vardą ir pareiškė, jog dažnai apie jį galvoja. „Aš noriu būti prezidentas tokios Gruzijos, kur kiekvienas gruzinas trokš panėšėti į Dovydą Statytoją“, – pareiškė prezidentas.

Dovydas Statytojas gimė apie 1073 metus, mirė 1125-ųjų sausį. Nuo 1089 metų – Gruzijos karalius. Jis buvo Jurgio II sūnus iš Bagrationų dinastijos. Vienas žymiausių viduramžių Gruzijos valstybės veikėjų, sugebėjęs suvienyti kunigaikštystes į centralizuotą valstybę.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.