Pravieniškėse pradeda veikti nuteistųjų telefonus blokuojanti sistema

Pravieniškių 1-uosiuose pataisos namuose ketvirtadienį bus pristatyta mobilųjį ryšį blokuojanti sistema.
Pravieniškių 1-ieji pataisos namai – pirmoji įstaiga Lietuvoje ir viena pirmųjų Europoje, kurioje išbandoma ši nauja ryšio blokavimo sistema.

Pasak Teisingumo ministerijos, Bausmių vykdymo kodekse numatyta, kad nuteistiesiems draudžiama turėti ir naudotis ryšio priemonėmis. Tačiau mobiliojo ryšio telefonai visgi patenka į nuteistųjų rankas. Turėdami šias ryšio priemones, nuteistieji gali bendrauti su laisvėje likusiais bendrais, planuoti kitus nusikaltimus.

Prieš porą metų Lietuvoje ėmė plisti iki tol negirdėtos suktybės – telefonu skambinantys sukčiai, meluodami apie artimuosius ištikusias nelaimes, iš patiklių žmonių ėmė išvilioti nemenkas sumas. Teisėsaugos pareigūnai išsiaiškino, kad šiuos nusikaltimus organizuoja už grotų esantys nuteistieji, o pinigus iš pagautųjų paima laisvėje esantys jų bendrai.

Mobiliojo ryšio blokavimo sistema Pravieniškių 1-uosiuose pataisos namuose pradėjo veikti praėjusių metų pabaigoje.

Viliamasi, kad sistema prisidės prie uždraustų daiktų nuteistiesiems patekimo užkardymo, bus atimta galimybė mobiliojo ryšio pagalba organizuoti ar vykdyti nusikalstamas veikas.

Kalėjimų departamento duomenimis, Pravieniškių 1-uosiuose pataisos namuose šiuo metu laisvės atėmimo bausmę atlieka 668 nuteistieji.

Per visus 2007-uosius metus iš jų buvo paimti 269 mobiliojo ryšio telefonai, iš kurių 32 paimti bandant perduoti pasimatymų metu, permesti per apsaugines tvoras ir t.t.

2006-siais iš Pravieniškių nuteistųjų buvo atimti 494 telefonai, iš jų 86 – tik bandant perduoti.

Naująją sistemą apžiūrės Teisingumo ministras Petras Baguška.

Jam taip pat bus pristatytos Lukiškių kalėjimui Pravieniškėse skirtos patalpos.

Iki 2011 metų iš Vilniaus miesto centro bus iškeltas Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas. Tardymo izoliatorius – į Vilniaus miesto pakraštį, o kalėjimas – į Pravieniškes.

2007 metųgruodžio 5 dieną Vyriausybės Strateginio planavimo komitetas pritarė Įkalinimo įstaigų vystymo strategijai, kurioje numatyta palaipsniui, iki 2033 metų, iškelti miestų centrinėse dalyse esančias įkalinimo įstaigas į miestų pakraščius, o taip pat renovuoti Kalėjimų departamentui pavaldžias įstaigas.

Iki 2011 metų bus iškeltas Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas. Tardymo izoliatorius – į Vilniaus miesto pakraštį, o kalėjimas – į Pravieniškes.

Lukiškių kalėjime šiuo metu bausmę atlieka 140 asmenų, nuteistų už ypač sunkius nusikaltimus, iš jų 82 asmenys kali iki gyvos galvos

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.