Generalinėje prokuratūroje apsilankęs V.Uspaskichas sužinojo apie baigtą tirti Darbo partijos bylą

Generalinėje prokuratūroje penktadienį apsilankusiam Darbo partijos pirmininkui Viktorui Uspaskichui prokuroras pranešė apie baigtą ikiteisminį tyrimą byloje dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo.

Apie baigtą tyrimą buvo pranešta ir dar trims įtariamiesiems – buvusiam Darbo partijos atsakingajam sekretoriui Vytautui Gapšiui, anksčiau Darbo partijos centrinei būstinei vadovusiai Vitalijai Vonžutaitei, Darbo partijos iždininkei Marinai Liutkevičienei, jų gynėjams bei Darbo partijos advokatui Valdemarui Bužinskui.

„Vadovaudamasis Baudžiamojo proceso kodeksu ir įvertinęs bylos medžiagos apimtį, nustačiau beveik 2 mėnesių terminą susipažinti su ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis“, – Generalinės prokuratūros pranešime cituojamas Darbo partijos bylą baigęs sakė prokuroras S. Verseckas.

Įtariamieji su Generalinėje prokuratūroje atlikto tyrimo medžiaga, kurią sudaro apie 150 tomų, turi susipažinti iki kitų metų vasario 22 dienos.

Prokuratūroje apsilankiusiems įtariamiesiems taip pat buvo paaiškinta, kaip jie ir jų gynėjai gali realizuoti teisę susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga bei pareikšti prašymus dėl tyrimo papildymo.

Po susipažinimo laikantis Baudžiamojo proceso kodekse numatytų procedūrų surašomas

kaltinamasis aktas ir byla perduodama teismui.

Gruodžio pradžioje finansinėmis machinacijomis įtariamam Darbo partijos pirmininkui Generalinėje prokuratūroje buvo pareikštas naujas įtarimas – V.Uspaskichas įtariamas 2004-2006 metais organizavęs apgaulingą Darbo partijos buhalterinę apskaitą.

Remdamiesi bylos medžiaga, prokurorai taip pat įtaria, kad ataskaitos ir deklaracijos su žinomai neteisingai duomenimis buvo teikiamoms valstybinėms institucijoms – Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), mokesčių inspekcijai, „Sodrai“ ir kitoms.

„Byloje yra pakankamai duomenų manyti, kad Darbo partijos veikloje galėjo būti panaudotos tokios pinigų sumos. Jeigu pagal įstatymą tos sumos nebuvo tinkamai apskaitytos ir deklaruotos, toks finansavimas buvo neteisėtas“, – yra sakęs prokuroras S.Verseckas, žurnalistų paklaustas, ar byloje minimi nuslėpti beveik 25 milijonai litų, ir ar aiškūs pajamų šaltiniai.

V.Uspaskichui gresia teisės dirbti tam tikrą darbą atėmimas, piniginė bauda arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Generalinė prokuratūra jau anksčiau areštavo Darbo partijos lėšas, skirtas kaip valstybės dotacija. Taip nuspręsta siekiant užtikrinti civilinį ieškinį, kuris gali būti pareikštas teisme Darbo partijos byloje dėl galimų nusikaltimų valstybės finansų sistemai.

2006-siais pateikus pirminius įtarimus Darbo partija buvo kaltinama nuslėpusi apie 8 mln. litų pajamų, nedeklaravusi apie 7 mln. litų išlaidų.

Pagal dabar pareikštus įtarimus Darbo partija įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, bei nesumokėjus apie 4 mln. litų mokesčių.

Šiuos įtarimus prokurorai formuluoja kaip galutinius prieš baigiant tirti bylą ir perduodant ją teismui.

Kėdainių verslininką 47 metų V.Uspaskichą, anksčiau dėl skandalų netekusį ūkio ministro ir Seimo nario postų, Lietuvos teisėsauga įtaria apgaulingų duomenų apie jo vadovautos partijos pajamas ir jų naudojimą pateikimu Valstybinei mokesčių inspekcijai ir Vyriausiajai rinkimų komisijai.

Tirdami Darbo partijos finansinę veiklą, prokurorai yra atlikę kratas Darbo partijos būstinėje ir kitur, paėmė kompiuterius, liudytojų parodymus davė būrys Darbo partijos parlamentarų.

Partijos įkūrėjas V.Uspaskichas po ilgo slapstymosi Rusijoje nuo Lietuvos teisingumo į Lietuvą grįžo šį rudenį. Spalį jam nepavyko laimėti savivaldos rinkimuose, tačiau jis vėl išrinktas Darbo partijos vadovu.

Teismas V.Uspaskichui yra skyręs namų areštą, jis nuolat privalo būti Kėdainiuose, kur yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą.

Prokuratūra teismui perduos dalį savo tyrimo. Dabar perduodama byla susijusi su Darbo partijos buhalterine apskaita, tuo tarpu Europos Sąjungos struktūrinių fondų panaudojimą prokurorai tebetiria toliau.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

5 komentarai į "Generalinėje prokuratūroje apsilankęs V.Uspaskichas sužinojo apie baigtą tirti Darbo partijos bylą"

 1. na ir buhalteriai

  kokie buhalteriai skaiciavo nesumoketus mokescius,jei tiek suskaiciavo.Is pajamu atemus islaidas gaunasi vienas milijonas apmokestinamu pajamu,o paskaiciavus 15 procentu gaunasi tik 150000 lt,o kodel rasoma ,kad nesumoketa milijonai mokescio.Jei rasote,tai rasykite aiskiai,o ne klaidinkite skaitytojus.

 2. jo,jo...

  Kažkam matyt taip naudinga…

 3. aha

  Apgaulė vidury dienos ir mano kad kas patikės 😕

 4. lLietuvos kilmes lietuvis

  Visi kurie dar galvoja, kad toks ruskis / sukcius gali buti naudingas Lietuvai ir Lietuvos kilmes lietuviams, tai tkrai yra paklyde zmones.

 5. viktor

  on savka morozov dlia dp bolsevikov – lotovcov ot imperiji

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.