Iš savivaldybės – talkinti „Rubicon”

Vilniaus savivaldybės administracijoje „pilkuoju kardinolu” vadintas teisininkas Jovitas Elzbergas, šiuo metu teikiantis advokato paslaugas bendrovei „Rubicon”, gali patekti į etikos sargų akiratį.
Kaip rašo dienraštis „Lietuvos žinios”, buvęs Vilniaus savivaldybės Teisės ir personalo departamento direktorius J.Elzbergas, turėjęs atstovauti miesto interesams savivaldybės sandoriuose su įmonių grupe „Rubicon group”, perėjo į kitą barikadų pusę.

Prieš kelis mėnesius pasitraukęs iš savivaldybės ir tapęs advokatų kontoros „Motieka ir Audzevičius” partneriu, J.Elzbergas ėmėsi konsultuoti įmonių grupę „Rubicon group”.

Reklama

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymas numato, kad buvęs valdininkas vienus metus negali atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims toje įstaigoje, kur anksčiau dirbo, taip pat kitose savivaldybės ar valstybės institucijose tais klausimais, kurie buvo priskirti jo kompetencijai.

J.Elzbergas teigė „Rubicon group” konsultuojantis tik „atskirais klausimais, susijusiais su nekilnojamuoju turtu bei žeme”. Jis tikino nepažeidžiantis viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo, mat neatstovauja savo klientams prieš instituciją, kurioje anksčiau dirbo, t. y. prieš sostinės savivaldybę.

Su „Rubicon group” buvo siejamas ankstesnis Vilniaus meras Artūras Zuokas, kurį prieš kelerius metus laikinoji Seimo komisija dėl šių saitų net buvo paskelbusi „Abonentu” – asmeniu, įvardytu įmonių grupės juodojoje buhalterijoje. J.Elzbergas Vilniaus savivaldybėje buvo laikomas atsidavusiu mero gynėju.

Didžiausias skandalas dėl Vilniaus vadovų santykių su „Rubicon group” kilo prieš kelerius metus, kai į viešumą iškilo Specialiųjų tyrimų tarnybos pažyma, atskleidusi milijoninės vertės sklypo Vilniuje perleidimo kompanijai „Rubicon group” detales. Savivaldybės atstovas J.Elzbergas tuo metu karštai gynė priimtą sprendimą.

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) vadovė Jolanta Petkevičienė kalbėdama apie J.Elzbergo pagalbą „Rubicon group” sakė, kad reikėtų įvertinti visas aplinkybes, tačiau neatmetė galimybės, jog šiuo klausimu etikos sargai pasidomės.

„Kol kas nežinia, kaip J.Elzbergas eidamas pareigas savivaldybėje sprendė konkrečius klausimus, susijusius su „Rubiconu”. Taip pat svarbu, kokiais klausimais jis dabar atstovauja šiai įmonių grupei. Bet kuriuo atveju informacijos apie J.Elzbergą fonas vis tiek labai savitas”, -pažymėjo VTEK.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.