2007 metų nelaimės: potvyniai, gaisrai ir uraganai

Didžiausių 2007 metų nelaimių sąrašas:
– Lapkričio mėnesį Bangladeše ciklonas nusinešė maždaug 3 300 žmonių gyvybes, o dar šimtus tūkstančių gyventojų paliko be pastogės. Kariuomenės vadovaujamai pagalbos operacijai, kurioje dalyvavo ir JAV sraigtasparnių flotilė, trukdė logistinės problemos, nes daug kelių nuplovė potvynio banga arba užblokavo nuvirtę medžiai.

– Pietų Azijoje nuo birželio iki rugsėjo didžiausi per kelis dešimtmečius potvyniai pareikalavo daugiau kaip 3 200 žmonių gyvybių, o dar 25 mln. žmonių turėjo palikti savo namus arba buvo atkirsti nuo išorinio pasaulio. Dėl smarkių atogrąžų liūčių ir tirpstančio sniego potvyniai kilo Nepale, Indijoje ir Bangladeše. Jie padarė žalos už beveik 1 bilijoną dolerių ir sukėlė badą bei su užterštu vandeniu susijusių ligų protrūkius.

– Rugpjūčio mėnesį Peru per žemės drebėjimą žuvo mažiausiai 540 žmonių, o dar daugiau kaip 1 tūkst. buvo sužeisti. Dar 176 tūkst. žmonių liko be pastogės. Per žemės drebėjimą, kurio stiprumas siekė 7,7 balo pagal Richterio skalę, buvo sugriauta iš viso 35 tūkst. namų. Labiausiai nukentėjo Pisko uostamiestis, esantis į pietryčius nuo Limos, – čia sugriuvo 85 proc. pastatų.

– Rugpjūčio 18 dieną Rytų Kinijoje dėl smarkių liūčių patvinusiai upei užliejus anglių kasyklą netoli Sintajaus miesto, žuvo 172 angliakasiai. Kovo 19 dieną Sibire per dujų sprogimą Uljanovsko anglių kasykloje žuvo 110 žmonių. Tai buvo didžiausia nelaimė Rusijos kalnakasybos sektoriuje nuo pat Sovietų Sąjungos žlugimo. Lapkričio 18 dieną per sprogimą vienoje Ukrainos anglių kasykloje žuvo mažiausiai šimtas angliakasių. Gruodžio 5 dieną dar vienas požeminis sprogimas Kinijoje nusinešė daugiau kaip šimto darbininkų gyvybes.

– Liepos mėnesį karščio banga Europoje pareikalavo šimtų aukų. Vien tik Vengrijoje nuo karščio mirė 500 žmonių. Su karščiais susijusios mirties atvejai buvo registruojami visoje Pietų Europoje, įskaitant Rumuniją, Bulgariją, Graikiją ir Kroatiją. Tuo tarpu Pietų Italijoje greitai išplitusiems miškų gaisrams pasiekus vieną paplūdimį, automobilyje gyvi sudegė du žmonės, o dar du užduso.

– Naujųjų metų dieną virš jūros dingo Indonezijos oro linijų „Adam Air“ lėktuvas „Boeing 737-400“ su 102 žmonėmis. Liepos mėnesį San Paule sudužo „Tam Airlines“ lėktuvas „Airbus 320“. Per šią didžiausią oro katastrofą Brazilijos istorijoje žuvo 199 žmonės. Rugsėjį kurortinėje Tailando Puketo saloje tūpimo metu sudužus „One-Two-Go“ lėktuvui „McDonnell Douglas MD-82“, žuvo 90 žmonių iš 130 keleivių ir įgulos narių.

– Per pragariškus gaisrus, kurie nuo rugpjūčio 24-osios iki rugsėjo 3-iosios siautėjo pietiniame Graikijos Peloponeso pusiasalyje, žuvo mažiausiai 67 žmonės, sudegė daugiau kaip 800 namų, o dar 500 pastatų buvo apgadinti. Gaisrai nuniokojo 200 tūkst. hektarų miško ir dirbamos žemės, įskaitant alyvmedžių giraites, nuo kurių priklauso šalies ekonomika. Taip pat smarkiai nukentėjo Egėjo jūros Eubojos sala.

– Rugpjūčio mėnesį uraganui „Dean“ pasiekus Meksiką, žuvo 30 žmonių. Rugsėjį kilo uraganas „Felix“, kuris Nikaragvoje ir Hondūre nusinešė mažiausiai šimto žmonių gyvybes. Spalio pabaigoje per tropinės audros „Noel“ sukeltus potvynius ir žemės nuošliaužas Karibų jūros regione žuvo mažiausiai 122 žmonės.

– Rugsėjo 26 dieną Vietname sugriuvus tiltui per Hau upę, žuvo 54 žmonės, o dar dešimtys buvo sužeisti. Liepos mėnesį JAV Minesotos valstijoje sugriuvus tiltui per Misisipės upę, žuvo 13 vairuotojų. Rugpjūtį centrinėje Kinijoje sugriuvus statomam tiltui, žuvo 64 darbininkai.

– Lapkričio mėnesį Adeno įlankoje per pavojingą kelionę iš Somalio į Jemeną nuskendo 64 migrantai iš Afrikos. Liepos pabaigoje per audrą Atlanto vandenyne apvirtus migrantų valčiai, nuskendo 50 afrikiečių, mėginusių pasiekti Ispanijos Kanarų salas. Iš viso šiais metais mėgindami patekti į Europą nuskendo daugiau kaip 1 tūkst. migrantų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Įvairenybės su žyma , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.