Socdemų frakcija pritartų pirmalaikiams rinkimams dėl palankesnio įvaizdžio

Parlamentinė socialdemokratų frakcija dar nenusprendė, ar pritars partijos vadovybės siūlymui paremti opozicijos inicijuojamus pirmalaikius rinkimus, bet žada sprendimą priimti dar šią savaitę.
Pasak frakcijos seniūnės Irenos Šiaulienės, vadovybės siūlymas paremti pirmalaikių rinkimų iniciatorius nėra pasidavimas opozicijos spaudimui – tiesiog socialdemokratai nenori atrodyti biją rinkimų ar esantys suaugę su valdžia.

„Nepasiduodame spaudimui, tiesiog nemanome, kad įmanoma yra dirbti tokioje atmosferoje ir kurti įvaizdį, kad socialdemokratai bijo rinkimų ar yra įsikibę mirtinai valdžios. Prašau, jeigu yra siūlymai rengti priešlaikinius rinkimus, socialdemokratai gali juos palaikyt“, – BNS sakė I.Šiaulienė.

Valdančiosios socialdemokratų partijos vadovybė antradienį pritarė pirmalaikių rinkimų surengimui. Anot koalicinei mažumos vyriausybei vadovaujančio socialdemokratų lyderio Gedimino Kirkilo, mažumos vyriausybei sudėtinga dirbti, nes dėl opozicijos elgesio „dabar iš esmės negalima priimti sprendimų“.

Gruodžio 14 dieną trijų opozicinių frakcijų – Liberalų sąjūdžio, konservatorių ir liberaldemokratų – atstovai įregistravo Seimo nutarimo projektą, kuriuo siūlo paskelbti pirmalaikius parlamento rinkimus. Sumanymui pritarė ir opozicinė Darbo partija, tačiau darbiečiai galutinį sprendimą, ar pritarti pirmalaikiams rinkimams, priims partijos tarybos posėdyje sekmadienį.

Liberalai Seime turi 9 narius, liberaldemokratai – 11, konservatoriai – 25, darbiečiai – 23. Socialdemokratų frakcijoje yra 32 nariai.

Norint paskelbti pirmalaikius rinkimus reikia 85 balsų. Taigi, jei Socialdemokratų frakcija pritartų pirmalaikių rinkimų sumanymui, pridėjus opozicijos balsus jų užtektų iniciatyvai realizuoti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.