Lietuvai prisijungus prie Šengeno erdvės, baltarusių pirkėjams sienos užsivers

Kiekvieną savaitgalį į Vilnių atvažiuoja sausakimši baltarusių autobusai, kuriais kaimyninės šalies gyventojai atvyksta apsipirkti, apžiūrėti įžymybių ir pasinaudoti klientams palankesnėmis paslaugomis, tačiau dienos, kai baltarusiai gali lengvai atvykti į Lietuvą, baigiasi – gruodžio 21-ąją Lietuva prisijungs prie Šengeno erdvės, rašo nepriklausomas Briuselio leidinys „EUobserver“.
Artėjant šiam terminui, Baltarusijos autobusų kompanijoms vis sunkiau surasti laisvų vietų keliautojams, norintiems pasinaudoti paskutinėmis apsipirkimo Vilniuje progomis.

„Norėjau paskutinį kartą nuvažiuoti, kol dar nepakilo vizų kainos … (Tada) nebegalėsiu sau to leisti“, – vokiečių naujienų agentūrai DPA sakė baltarusių turistė Nataša, kuri nenorėjo skelbti savo pavardės.

Nuo gruodžio 21-osios, kai Lietuva ir dar aštuonios ES valstybės taps Šengeno erdvės, kurioje galima keliauti be patikrinimų prie sienų, dalimi, baltarusiai turės gerokai smarkiai pakratyti pinigines, jei norės apsipirkti Vilniuje.

Šiuo metu į Lietuvą, kurios 680 km ilgio siena su Baltarusija taip pat yra ir išorinė Europos Sąjungos (ES) siena, atvažiuoti norintys baltarusiai už trumpalaikę vizą turi mokėti 5 eurus (17 litų).

Tačiau Lietuvai prisijungus prie Šengeno erdvės už vizą, galiojančią visame bloke, reikės mokėti 60 eurų (207 litus), sakė Lietuvos valstybinio turizmo departamento vyriausioji specialistė užsienio ryšiams Lidija Bajarūnienė.

„Sunku pasakyti, koks bus poveikis, galbūt į Lietuvą atvyks mažiau turistų iš Baltarusijos“, – sakė ji.

Lietuva ir Baltarusija šiuo metu rengia susitarimą sumažinti vizos kainą netoli sienos gyvenantiems baltarusiams, kad jie į Lietuvą galėtų atvykti tik už 15 eurų. Abi šalys tikisi susitarti iki šių metų pabaigos.

Pernai dvi Lietuvos diplomatinės misijos Baltarusijoje išdavė 157 tūkst. vizų, kurių didžioji dauguma buvo trumpalaikės. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos duomenys rodo, kad iki šių metų spalio pabaigos šios misijos Baltarusijos piliečiams išdavė 133 tūkst. vizų.

Šiuo metu baltarusių kelionių kompanijos siūlo dviejų savaitgalio dienų keliones į Vilnių su viena nakvyne už 50 eurų. Ši suma yra 10-čia eurų mažesnė už numatomą Lietuvos vizos kainą šaliai prisijungus prie Šengeno sutarties.

Nors Šengeno vizos turėtojas turi teisę laisvai keliauti po visas Šengeno šalis nuo Graikijos salų iki Islandijos ledynų, baltarusių kelionių agentūros baiminasi, kad savaitgalio kelionių verslas žlugs.

„Nežinome, kas bus tada“, – sakė vienos Minsko kelionių agentūros darbuotojas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.