Prekybos centre Nebraskoje jaunuolis nušovė aštuonis žmones ir nusišovė pats

Viename populiariame Omahos prekybos centre 19-metis jaunuolis trečiadienį nušovė aštuonis žmones ir nusišovė pats.

Jam šaudant siaubo apimti darbuotojai ir kalėdinių dovanų ieškantys pirkėjai ieškojo priedangos.

„Dabar būsiu įžymus“, – priešmirtiniame savižudžio raštelyje parašė užpuolikas. Jo paliktus tris dokumentus, įskaitant testamentą, surado jo nuomojamų namų savininkė, kuri kalbėjosi su CNN.

Policija atsisakė aptarinėti priešmirtinio raštelio turinį.

Dar penki žmonės per šį popietės incidentą prabangiame prekybos centre „Westroads Mall“ buvo sužeisti; du iš jų yra kritinės būklės. Dauguma aukų buvo nušautos parduotuvėje „Von Maur“ netoli vaikiškų drabužių skyriaus.

„Tai buvo siaubinga, tiesiog siaubinga“, – vietos televizijai KETV pasakojo viena moteris, kuri sakė, kad slėpėsi po drabužių lentyna.

Tai dar vienos šokiruojančios žudynės Jungtinėse Valstijose, kur daug kas turi ginklus, o dėl teisės nešiotis ginklą vyksta karšti debatai.

Baltieji rūmai sakė, kad tai „baisi tragedija“.

„Sunku patikėti, kad tai galėjo nutikti čia, – sakė Jennifer Bettger (Dženifer Betger), kuri iš to prekybos centro išėjo prieš pat prasidedant šaudymui. – Visi klausiame, kodėl? Kodėl čia?“

Omahos policijos viršininkas Thomas Warrenas (Tomas Vorenas) sakė, kad šaudė 19-metis Robertas Hawkinsas (Robertas Hokinsas) iš Belvjaus netoli Omahos. Po virtinės nesėkmių jis gyveno su draugais, sakė daugelis R.Hawkinso draugų ir pažįstamų.

T.Warrenas nurodė, kad žuvo penkios moterys ir trys vyrai, bet nesakė, ar tarp žuvusiųjų yra vaikų.

„Bandymas nustatyti, koks galėjo būti motyvas, būtų tik spėlionės, – sakė jis. – Gali būti neįmanoma pateikti kokį nors paaiškinimą“.

Užpuolikas vieną vyrą į galvą nušovė iš trečio aukšto balkono, o kitus žmones – iš nedidelio atstumo, pasakojo liudininkai. Pasak jų, jie slėpėsi tualetuose ir spintose; kai kas aidint šūviams meldėsi.

„Mes – šeimos verslas. Tai tiesiog sukrečia“, – sakė Jimas Von Mauras (Džimas Von Moras), 22 parduotuvių tinklo vadovas.

R.Hawkinsas sirgo depresija ir turėjo problemų mokykloje bei su teisėsauga, pranešė KETV. Be to, neseniai jis prarado darbą viename „McDonald’s“ restorane.

„Jis norėjo išeiti kaip žvaigždė, – sakė Andrew Bigleris (Endrius Bigleris), kuris vadina save R.Hawkinso draugu. – Jo gyvenimas buvo sunkus. Jis buvo geras vyrukas. Aš jį mylėjau“.

Advokatas Jeffas Schaffartas (Džefas Šafartas) buvo sužeistas į ranką. Šaudymo metu, per savo pietų pertrauką, jis vaikščiojo po parduotuves su žmona. Pasak jo, jis pasislėpė „Von Maur“ moterų tualete ir savo kaklaraiščiu veržė ranką, kad pristabdytų kraujavimą.

„Galiausiai po visos, kaip atrodė, amžinybės … atvyko šerifas ir su ginklu saugojo duris, – pasakojo J.Schaffartas. – Akivaizdu, kad man labai pasisekė. Daugeliui žmonių šiandien ne taip pasisekė“.

Išpuolis Omahoje įvykdytas aštuoni mėnesiai po daugiausiai aukų per dabartinę JAV istoriją pareikalavusio tokio išpuolio Virdžinijos universitete, kur studentas nušovė 32 žmones ir nusišovė pats.

2006 metų spalį Pensilvanijoje pienvežio vairuotojas mokyklos klasėje surišo 10 amišų mergaičių, šovė į jas ir nusišovė pats. Penkios mergaitės mirė.

1999 metų balandį Kolambinos mokykloje Kolorade du paaugliai nušovė 12 moksleivių ir mokytoją, o paskui nusižudė.

JAV prezidentas George’as W.Bushas (Džordžas V.Bušas), kuris trečiadienį ryte lankėsi Omahoje, bet išvyko iš jos kelios valandos prieš žudynes prekybos centre, „labai nuliūdo“ dėl šio nusikaltimo, sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.