Tailande minios žmonių sveikina karalių su 80 metų jubiliejumi

Tailando sostinėje Bankoke daugiau kaip šimtas tūkstančių žmonių trečiadienį suplūdo į gatves aplink Didžiuosius rūmus pasveikinti gerbiamo šalies karaliaus Bhumibolo Adulyadejo (Pumipono Aduljadedžo), švenčiančio 80 metų jubiliejų.
Minios žmonių, apsirengusių geltonais marškiniais ir mojuojančių vėliavas su monarchijos emblemomis, išsirikiavo palei plačias alėjas, kuriomis į rūmus gelsvos spalvos automobiliu „Rolls Royce” pravažiavo karalius.

Geltoną spalvą tailandiečiai sieja su pirmadieniu – savaitės diena, kurią gimė karalius.

Nuo praėjusių metų, kai karalius paminėjo savo valdymo 60 metų sukaktį, tapdamas ilgiausiai soste išbuvusiu monarchu, milijonai žmonių geltonus marškinius vilki kiekvieną pirmadienį.

Daug žmonių gatvėse taip pat vilkėjo rožinius drabužius, simbolizuojančius geros sveikatos jų karaliui linkėjimą. Rožinė spalva su sveikata buvo susieta praėjusį mėnesį, kai karalius iš ligoninės, kur keturias savaites buvo gydomas dėl pablogėjusios kraujo apytakos smegenyse, išėjo vilkėdamas rožinį švarkelį.

Karaliaus kortežas pravažiavo penkis kilometrus per istorinį Bankoko rajoną ir atvyko į Didžiuosius rūmus – didelę teritoriją užimantį kompleksą su paauksuotais rūmais ir šventyklomis ant Čao Frajos upės krantų.

Policija teigė, kad gatvėse buvo išsirikiavę daugiau kaip 100 tūkst. žmonių, o dar 20 tūkst. šalies elito atstovų susirinko rūmų komplekse.

Pats karalius atsisėdo savo sosto salės balkone priešais savo šeimos narius, aukštus vyriausybės pareigūnus ir kariuomenės vadovybę, pasipuošęs visomis regalijomis.

Nuaidėjus 21 šūvio saliutui, aukšti vyriausybės atstovai ir vienintelis karaliaus sūnus, princas Maha Vajiralongkornas (Maha Vadžiralongkornas) sakė kalbas, kuriose liaupsino karaliaus darbą šalies labui.

Karalius Bhumibolas yra vienintelis monarchas, kurį gali prisiminti dauguma tailandiečių. Per permainingą jo valdymo laikotarpį, per kurį pasikeitė 20 premjerų, buvo priimta 16 konstitucijų ir įvyko daugiau kaip dešimt perversmų, jis tapo branginamu vienybės įsikūnijimu.

Vakare žmonės vėl turėtų suplūsti į gatves ir prie Didžiųjų rūmų uždegti žvakutes. Karalius ir jo šeima taip pat dalyvaus religinėse ceremonijose, kurios įvyks vienose švenčiausių šalies šventyklų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.