Pirmalaikių rinkimų nesikrato nei valdantieji, nei opozicija

Politikams ir apžvalgininkams vis garsiau kalbant apie Gedimino Kirkilo vadovaujamos Vyriausybės nekompetenciją sprendžiant nacionalinio investuotojo kūrimo ir gresiančios ekonominės krizės klausimus, Seime aktyvėja diskusijos apie pirmalaikių rinkimų galimybę.
Kaip rašo „Lietuvos žinios”, socialdemokratų partijos vicepirmininkas, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas dar praėjusią savaitę viešai pareiškė, kad, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, socialdemokratai veikiausiai sutiktų pasitikrinti savo jėgas prieš rinkėjus. „Esame pasirengę ir vienam, ir kitam variantui. Arba dirbti iki savo kadencijos pabaigos, arba, jei taip susiklostytų aplinkybės, kad tai būtų neįmanoma, eiti pas rinkėjus ir rinkimus organizuoti anksčiau”, – interviu Žinių radijui sakė jis.

Tėvynės sąjungos lyderis Andrius Kubilius tikina, kad kaip vieną susiklosčiusios situacijos išeičių jie taip pat matytų pirmalaikius rinkimus. Tačiau, konservatorių manymu, šią problemą turėtų imtis spręsti šalies vadovas Valdas Adamkus. „Kalbėti reikia su prezidentu, nes vienas realiausių variantų šiuo metu būtų prezidento sutikimas, kad Vyriausybė atsistatydintų, o šalies vadovas sutiktų paleisti Seimą”, – dienraščiui sakė A.Kubilius.

Seime savanorių, kurie siūlytų surengti pirmalaikius rinkimus, kol kas neatsirado. Kaip dienraščiui sakė Seimo vicepirmininkas, Liberalų ir centro sąjungos atstovas Algis Čaplikas, šiuo metu susidaro įspūdis, kad politikai kalbėdami apie pirmalaikius rinkimus būtent iš to tikisi susikrauti politinį kapitalą.

Istorikas, apžvalgininkas Egidijus Aleksandravičius mano, kad koją šiai Vyriausybei gali pakišti šią savaitę Seime planuojamas priimti valstybės biudžetas. „Jei biudžetas nebus patvirtintas, save gerbianti Vyriausybė turėtų pasitraukti. Dabartiniame chaose kita mažuma yra sunkiai įsivaizduojama, tad neatmesčiau naujų rinkimų galimybės. Galų gale tam tikra išmintis reikalauja, kad tuo atveju, kai niekas nežino visos politinės tiesos, kai ginčijamasi ir sutarimas nepasiekiamas, logiška išeitis yra išsiskirstyti ir pasitikrinti, ką mano žmonės”, – svarstė jis.

Sociologas, Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus” vadovas Valdas Gaidys svarsto, kad situacija šiuo metu nėra tokia įtempta kaip 1999-aisiais, 2000 metų rinkimų išvakarėse. Jei būtų apsispręsta rengti pirmalaikius rinkimus, V.Gaidžio manymu, jėgų pasiskirstymas Seime pasikeistų mažai. „Geriausias perspektyvas turi konservatoriai, partija „Tvarka ir teisingumas” (liberaldemokratai), socialdemokratai bei Darbo partija. Situacija mažai skirtųsi nuo 2004 metų, kai vyko eiliniai Seimo rinkimai. Vienintelis pokytis – liberaldemokratų sustiprėjimas Darbo partijos sąskaita. Bet žaidėjai – visi tie patys”, – įsitikinęs V.Gaidys.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Pirmalaikių rinkimų nesikrato nei valdantieji, nei opozicija"

  1. Giedrius

    Kaip mane siutina tas Kubilius. Ar nepakanko to kaip Williams&#039ui nafta pardave?
    O dabar lenda prie elektrines!!!

  2. Šimas

    Rinkimai nieko nepakeis,gali ir neįvykti,nes įpratom prie apkiautimo. Diskusijų,aišku,netrūksta jos nedraudžiamos,o įvėlus į diskusijas , sugebama ką nors tyliai prichvatizuoti,kaip atsitiko su VST,Alita ir kitkuo. Jei siutina kas nors, felčeris pataria ramiai nusilengvinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.