Sostinės policijos pareigūnai išaiškino jaunuolį, kuris ketvirtadienio rytą melagingai pranešė apie Vilniaus oro uoste neva gresiančius sprogimus.
Pasak Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato atstovų, grasintojas buvo nustatytas ketvirtadienio popietę.
Paaiškėjo, kad tai 19-metis Vilniaus apskrities gyventojas G. R, tik šiemet baigęs vidurinę mokyklą. Per apklausą policijoje jis teigė sumanęs pagrasinti sprogimais todėl, kad negavo pigesnių lėktuvų bilietų į Vakarų Europos šalis.
Ketvirtadienį 5.45 val. jaunuolis tiesiai iš Vilniaus oro uosto paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą, prisistatė Mariaus vardu ir pranešė, kad Oro uoste padėti trys sprogmenys. Skambinusysis grasino, kad tuo atveju, jei 6.10 val. pakils lėktuvas, sprogmenys bus susprogdinti.
Dėl šio pranešimo maždaug valandai buvo atidėta dvylika skrydžių. Kol specialiosios tarnybos tikrino keleivių salę ir oro uosto prieigas, buvo evakuoti 659 oro uosto keleiviai.
Ketvirtadienio popietę išaiškintas įtariamasis buvo nuvežtas 3-ąjį policijos komisariatą. Apklausos metu jis prisipažino skambinęs Bendrojo pagalbos centro telefonu ir pranešęs apie neva gresiantį pavojų.
Po apklausos G. R. paleistas į namus. Jam teko raštu pasižadėti, kad be pareigūnų žinios neišvyks iš dabartinės gyvenamosios vietos.
Kaip Eltai sakė 3-ojo policijos komisariato viršininkė Liucija Borusevičienė, G. R. pareikštas įtarimas pagal Baudžiamojo kodekso 285 straipsnio 2 dalį. Ši kodekso norma nustato baudžiamąją atsakomybę už melagingą pranešimą apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę, jeigu dėl tokio pranešimo buvo iškviestos specialiosios tarnybos. Už tai gali būti baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.
Tačiau, kaip pabrėžė L. Borusevičienė, kai tik Vilniaus oro uosto administracija pateiks informaciją apie šio incidento metu patirtus nuostolius, jaunuoliui gali būti pareikštas ir kitas įtarimas – pagal to paties straipsnio 1 dalį, nustatančią atsakomybę už melagingą pranešimą, sukėlusį žmonių sumaištį ar padariusį didelės turtinės žalos. Pagal šią kodekso normą jau gali grėsti iki dvejų metų laisvės atėmimo bausmė.
L. Borusevičienės nuomone, net ir tokia bausmė yra gana švelni. Pasak pareigūnės, pasaulyje nesiliaujant teroristų išpuoliams, ir mūsų šalyje būtina griežtinti baudžiamąją atsakomybę už neatsakingus pokštus, kai pranešama apie išgalvotą grėsmę ir be reikalo gaišinamos specialiosios tarnybos.
Panašių grasinimų Vilniaus oro uostas yra sulaukęs ir liepos pabaigoje. Policija Vilniaus oro uoste su šunimis ieškojo sprogmenų, apie kuriuos pranešė anonimas. Pranešimas ir tada nepasitvirtino.
2005-08-19 15:24