Vokietijoje areštuotas Gruzijos opozicijos lyderis Okruašvilis

Vokietijos policija areštavo išvykusį iš Gruzijos opozicijos lyderį Iraklijų Okruašvilį, pranešė trečiadienį Vokietijos prokuratūra.
Buvęs Gruzijos gynybos ministras anksčiau buvo tėvynėje paleistas už užstatą, kol vyksta bylos dėl grobimų tyrimas.

Pagrindas sulaikyti Vokietijoje buvo oficialiojo Tbilisio paklausimas, perduotas per Interpolą.

„Jis buvo areštuotas Berlyno viešbutyje šią naktį“, – pranešė prokuratūros sekretorius spaudai.

Pasak Vokietijos ir Kaukazo draugijos atstovų, suėmimas vyko antradienį 19 val. 20 min. vietos (20 val. 20 min. Lietuvos) laiku. Pirmadienį, buvo suimtas dar vienas Gruzijos pilietis – Jasonas Čichladzė.

Abu šie gruzinai prieš tai buvo paprašę politinio prieglobsčio Vokietijoje, teigė draugijos atstovas.

Artimiausiomis dienomis Vokietijos valdžia išnagrinės klausimą dėl I.Okruašvilio ekstradicijos, o galutinį sprendimą turi priimti teismas. Visam tam reikės maždaug šešių savaičių.

„Svarbiausias klausimas, kurį reikės išspręsti – ar yra tai, kas inkriminuojama Okruašviliui Gruzijoje, nusikaltimas Vokietijoje“, – sakė Vokietijos prokuratūros sekretorius spaudai.

Lapkričio pradžioje valdžia leido 34-erių metų I.Okruašviliui išvykti iš Gruzijos. Prieš iškeliant bylą, susijusią su kaltinimais korupcija, I.Okruašvilis apkaltino Gruzijos prezidentą Michailą Saakašvilį korupcija ir siekimu pašalinti politinį oponentą – žinomą verslininką Barį Patarkacišvilį. M.Saakašvilis pavadino šiuos teigimus neturinčiais pagrindo.

Apklausiamas I.Okruašvilis atsisakė savo žodžių, ir ši apklausos ištrauka buvo parodyta per Gruzijos televiziją. Išvažiavęs į Vokietiją jis sakė, kad jėga buvo priverstas atsisakyti kaltinimų M.Saakašviliui.

M.Saakašvilis praėjusį sekmadienį atsistatydino, kad galėtų dalyvauti pirmalaikiuose prezidento rinkimuose 2008 metų sausio 5 dieną.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.