Dalai Lama teigia, kad jo įpėdinis gali būti ne iš Tibeto

Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama antradienį sakė, kad jo įpėdinis bus renkamas ne Tibete, jeigu jis mirs tebebūdamas tremtyje.

„Jeigu aš mirsiu, kai mes tebeturėsime pabėgėlių statusą, tai logiška, kad atgimsiu ne Tibete“, – atvykęs į šventąjį sikhų miestą Amritsarą dalyvauti tarpreliginiame suvažiavime viename interviu sakė Dalai Lama,.

72 metų Tibeto dvasinis lyderis, tremtyje praleidęs beveik penkis dešimtmečius, teigė ieškantis „kitokių įpėdinystės metodų ar būdų“.

Tarp jų yra kažkas panašaus į „popiežiaus rinkimą“, taip pat įpėdinio rinkimas pagal vyresnumą ar tradicinis įpėdinio paskelbimas, tik už Tibeto ribų.

„Būna atvejų, kai asmuo išrenkamas dar prieš mirtį“, – pridūrė Dalai Lama, bet smulkiau paaiškinti šios minties nenorėjo.

„Žinoma, Kinija paskirs ką nors kita“, – atsakė dvasinis lyderis, kai buvo paklaustas apie Pekino kaltinimus, esą jis parodė nepagarbą budistinėms tradicijoms, kai pirmą kartą užsiminė, jog gali įvardyti įpėdinį dar prieš savo mirtį.

Kalbėdamas tarpreliginio suvažiavimo užkulisiuose Dalai Lama teigė, kad „rimtas įpėdinystės procesas dar neprasidėjo“, ir pridūrė, kad „reguliarūs medicininiai patikrinimai rodo, jog jis dar gali gyventi kelis dešimtmečius“.

Dalai Lama praėjusią savaitę Japonijoje paskelbė, kad gali įvardyti savo įpėdinį dar prieš mirtį, bet antradienį jis žengė dar toliau.

Tokie planai sulaužytų šimtametę tradiciją, tačiau padėtų užtikrinti, kad naujo dvasinio lyderio neišrinktų Kinijos valdančioji Komunistų partija.

Kinija, kuri Tibetą kontroliuoja nuo 1951 metų ir yra žiauriai numalšinusi čia kilusius protestus, neseniai išleido taisykles, numatančias, kad tiulkūs nebegalės reinkarnuotis be oficialiai ateistinės Kinijos vyriausybės leidimo.

Tibeto tiulkūs yra svarbūs lamos ar kiti religiniai veikėjai, kurie, kaip tikima, sąmoningai nusprendžia atgimti, kad galėtų toliau siekti visų gyvų būtybių pabudimo.

Pekinas dabartinį Dalai Lamą laiko pavojinga figūra, nes jis siekia nepriklausomybės savo gimtajam Himalajų kraštui.

1959 metais po numalšinto sukilimo prieš Kinijos valdymą Dalai Lama pabėgo į Indiją ir šios šalies Dharamsalos mieste įsteigė tremtyje dirbančią vyriausybę.

1989 metais Nobelio taikos premija apdovanotas Dalai Lama tvirtina, kad siekia tik didesnės Tibeto autonomijos ir kovoja už tai, kad liautųsi Kinijos valdžios represijos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.