„Žalgiris” namuose palaužė „Šiaulius”

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Kauno „Žalgiris” namuose 81:74 (18:18, 17:21, 27:18, 19:17) nugalėjo Šiaulių „Šiaulių” krepšininkus.

Pirmasis taškus pelnė Marcusas Brownas, taip išvesdamas „Žalgirio” komandą į priekį (3:0). Abi ekipos demonstravo daugiau gynybinį krepšinį ir įpusėjus kėliniui, po taiklaus Antonio Granto tolimo metimo, rezultatas buvo lygus – 7:7.

Kauniečiams sunkiai sekėsi stabdyti Donatą Zavacką, kuris per pirmąsias 8 minutes pelnė 8 taškus. Tuo tarpu „Šiauliams” daugiausiai problemų darė Michaelas Bradley – per 10 minučių 10 taškų.

Po pirmųjų dešimties minučių rezultatas buvo lygus – 18:18.

Antrojo kėlinuko pradžioje Saulius Kuzminskas pirmąkart išvedė Šiaulių komandą į priekį (20:18). Netrukus svečių persvara padidėjo iki 7 taškų (32:25). „Šiauliai” iki tol idealiai atakavo iš toli – 6 iš 6 bandymų.

Iki ilgosios pertraukos „Žalgirio” komanda „Šiaulių” persvarą spėjo sumažinti iki 4 taškų (35:39).

Trečiąjį ketvirtį kauniečiai pradėjo M.Bradley dėjimu į krepšį (37:39). Kiek vėliau, po M.Browno tritaškio, „Žalgiris” išsiveržė į priekį (45:43). Tuomet prasidėjo kova taškas į tašką.

Kiek saugesnę persvarą šeimininkai susikrovė artėjant kėlinukui į galą. Jonui Mačiuliui pataisius netaiklų M.Browno metimą, kauniečiai priekyje buvo jau 8 taškais (59:51). Ant atsarginių žaidėju suolelio tuomet privalėjo atsisėsti keturias pražangas susirinkęs „Šiaulių” lyderis D.Zavackas.

Iki kėlinuko pabaigos likus 1 minutei „Žalgirio” persvara tapo dviženklė (62:52). Po sužaistų 30 minučių Kauno komandos pranašumas buvo 5 taškai (62:57).

Paskutiniajame ketvirtyje rungtynių scenarijus iš esmės nesikeitė. Svečiai pradžioje buvo priartėję iki 4 taškų, tačiau vėliau „Žalgiris” savo persvarą padidino iki 9 (70:61).

Paskutiniosiomis minutėmis Lietuvos čempionai neklydo ir iškovojo pergalę. (81:74)

„Žalgiris”: M.Bradley (7 atk. kam., 5 kl.) ir M.Brownas (6/8 tritaškių) – po 20, G.Jurakas 14, M.Popovičius 10, J.Mačiulis 7, D.Collinsas 5 (5 rez. perd.).

„Šiauliai”: D.Zavackas 20 (4/6 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 6/6 baudų), A.Grantas 16 (8 atk. kam.), M.Ruikis 13 (3/4 tritaškių), S.Kuzminskas 7, G.Maceina 5.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , .