Žemdirbius skriaudžia nesąžiningai dirbantys supirkėjai

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) sudaryta arbitražo komisija už neteisingą pieno mėginių paėmimą pieno supirkėjams per pirmąjį šių metų pusmetį skyrė 4,4 tūkst. litų baudų. Iš viso pieno sektoriuje per minėtą laikotarpį už įvairius pažeidimus skirta 260 baudų, kurių suma – 25,2 tūkst. litų.

Pasak valstybinės įmonės „Pieno tyrimai“ direktoriaus Sauliaus Savickio, pieno gamintojai daugiausia skundžiasi dėl netiksliai nustatytų inhibitorinių medžiagų kiekio, taršos bakterijomis rezultatų.

Šiuo metu šalyje yra apie 53 tūkst. aktyvių pieną parduodančių ūkių, iš jų beveik 200 turi Europos Sąjungos kokybės sertifikatą, daugiau kaip 300 ūkių tiesiogiai vartotojams parduoda pieną, daugiau nei 2,1 tūkst. ūkių pieną parduoda atšaldytą. Praėjusių metų pradžioje buvo 65 tūkst. pieno ūkių, tačiau per metus jų skaičius sumažėjo 12 tūkst.

VMVT Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjo Egidijaus Simonio teigimu, per pirmąjį šių metų pusmetį pieno arbitražo komisija ištyrė 17 ūkininkų skundų.

VMVT komisija per pirmąjį šių metų pusmetį gavo keliasdešimt ūkininkų pretenzijų dėl pieno kokybės tyrimo rezultatų. Tyrimų rezultatai dažniausiai anuliuojami dėl to, kad neteisingai paimami produkcijos pavyzdžiai. Tokių nesklandumų užfiksuota bendrovėse „Pieno žvaigždės“, Rokiškio sūris“, „Žemaitijos pienas“, „Vilkyškių pieninė“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , .

1 atsiliepimas į "Žemdirbius skriaudžia nesąžiningai dirbantys supirkėjai"

  1. Kaimietė

    Įdomiausia tai ,kad pieno tyrimui buvome atidavę vienos karvės pieną,kaip skirtingų t.y dvi kaimynės tą payį pieną pridavė skirtingomis pavardėmis ir ,žinoma, pieno tyrimai buvo skirtingi.Taip gali atsitikti tik mūsų Lietuvėlėje.Nėra žodžių…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.