Už pilietiškumą – nemalonumai

Chuliganus sutramdyti bandantys pilietiški miestiečiai neretai patys tampa aukomis, o vandalus sužalojusiems tenka ilgokai įrodinėti savo nekaltumą.

Galėjo nudurti

Užvakar paryčiais du, kaip manoma, girti jauni vyrai, laužydami miesto ir gyventojų turtą, linksminosi Baltikalnio gatvėje. Jaunuoliai laužė kelio ženklus, daužė stogų čerpes.

Neapsikentęs demonstruojamo vandalizmo, vieno namo gyventojas išėjo vaikinų raminti. Jis pareikalavo, kad chuliganai atlygintų žalą, patirtą dėl sudaužytų čerpių.

Tačiau užuot leidęsi į diskusiją ir kompromisų paiešką, jauni vyrai klaipėdietį iškoneveikė, grasino tuščio butelio šuke.

Vyras dėkoja likimui, kad policijos pareigūnai operatyviai reagavo į jo telefono skambutį ir laiku atvyko į konflikto vietą. Užpuolikai buvo net išsitraukę peilį, todėl vyras nė neabejojo, kad po kelių akimirkų ašmenys galėjo susmigti į jo kūną.

Gynėsi šūviais

Pareigūnai neslėpė, kad uostamiestyje nereti atvejai, kai vandalus drausminantys aktyvūs klaipėdiečiai vėliau turi kęsti nemalonumus.

Vienas garsiausių tokių atvejų įvyko per šiųmetes Vėlines. Prie savo namų norėjęs sutramdyti garsiai muziką leidusius jaunuolius buvęs „Aro” pareigūnas Vidmantas Urbonas turėjo gintis šūviais.

Buvęs pareigūnas pabudo nuo garsios muzikos, kuri sklido iš kieme stovėjusių automobilių. V.Urbonas atidarė langą ir paprašė išjungti muziką. Tačiau užuot nustoję triukšmauti, jaunuoliai iškoneveikė vyrą ir pagrasino nušauti.

Vyriškis paprašė žmonos, kad iškviestų policiją, o pats suskubo į lauką. Tačiau jaunuoliai nereagavo į prašymą išjungti muziką. Jie pasikvietė daugiau draugų ir prieš buvusį pareigūną stojo šešiese.

Nors V.Urbonas įspėjo turįs ginklą, vaikinai nenurimo ir dvigubai vyresnį vyrą ėmė stumdyti.

Buvęs pareigūnas bandė pasišalinti, tačiau vaikinai jį ėmė vytis. Tuomet V.Urbonas iššovė.

Kai nuaidėjo du šūviai, vienas vaikinų nugriuvo, kiti išsilakstė.

Vėliau paaiškėjo, kad legaliai įsigytu pistoletu „Beretta” V.Urbonas sužeidė du vaikinus.

Buvęs pareigūnas turi įrodinėti, kad jis buvo priverstas gintis.

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Prieš vagis – ginklu

Ne ką mažiau nemalonumų prieš kelerius metus patyrė ir savo automobilį nuo jį ketinusių pavogti nusikaltėlių gynęs 69 metų Debreceno gatvės gyventojas Algirdas Jonas Petrauskis.

Kad kėsinamasi į jo automobilį, pensininkas pamatė eidamas miegoti. Pro langą jis pastebėjo, kad jo mašinoje sėdi du nepažįstami asmenys.

Vien apatinėmis kelnaitėmis vilkintis pensininkas pasiėmė legaliai savigynai laikomą 9 mm kalibro pistoletą „FEG SMC 380 Browning Short” ir basas išbėgo į kiemą. Žmogui atidarius savo mašinos dureles, tarp jo ir viduje buvusių dviejų vaikinų kilo grumtynės.

Vienas iš jų mikroautobuse rastu tuščiu buteliu trenkė pensininkui per galvą.

Tada A.J.Petrauskis į užpuoliką paleido du šūvius. Po jų iš mašinos iššoko vienas įtariamasis ir pabėgo, antrasis rastas sukniubęs. Ligoninėje paaiškėjo, kad jo gyvybei pavojus negresia. Garbaus amžiaus vyrui teko įrodinėti, ar jis neviršijo būtinosios ginties.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Už pilietiškumą – nemalonumai"

  1. java

    dundukai jus, baikit nesamones rasyti ir mentovska gaidy ginti.Zmones!!!!!!jus ka akli esat????nematot kad to sudo parodymai vos ne kiekviena diena keiciasi.jau jisai ginasi kad isgere policijos laukdamas,sugalvojo apie kazkokius strypus,apie ka pirma net kalbos nebuvo.kodel niekas neuzraso pardavejos parodymu???ogi todel kad jam nuo ju xujovai butu??vien uz tai kad girtas ir su ginklu sodina,nekalbant apie saudyma ir zmogaus nuzudyma.sodint ta loxa reikia!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.