Raudonųjų khmerų lyderis areštuotas, sako genocido teismo atstovas

Buvusį raudonųjų khmerų lyderį Khieu Samphaną pirmadienį areštavo Jungtinių Tautų (JT) remiamas Kambodžos genocido tribunolas, sakė jo atstovas, kuris nenurodė, kokie kaltinimai buvo pateikti.
„Jis buvo areštuotas ir atvežtas į tribunolą“, – sakė Reachas Sambathas.

Buvęs valstybės vadovas, kurį vienoje ligoninėje sostinėje Pnompenyje areštavo maždaug 30 ginkluotų saugumo pajėgų narių, buvo išvežtas policijos automobiliu, sakė liudininkai.

Khieu Samphanas į ligoninę buvo paguldytas trečiadienį, nurodžius premjerui Hun Senui, kuris sakė, jog nuogąstauja, kad vyriausybė bus apkaltinta, jei sergantis buvusio režimo lyderis mirtų.

76 metų Khieu Samphanas kenčia nuo didelio kraujospūdžio, bet ligoninėje atlikti tyrimai parodė, kad šiuo metu nėra nieko, kas keltų jam pavojų, pradėjusią savaitę sakė jo žmona Sor Socheat.

Khieu Samphanas yra jau penktas iš pastaruoju metu sulaikytų aukščiausių režimo lyderių.

Praėjusią savaitę tribunolas areštavo ir dėl 8-ojo dešimtmečio genocido karo nusikaltimais bei nusikaltimais žmoniškumui apkaltino du buvusius raudonųjų khmerų ministrus, Ieng Sary (Jeng Sarį) ir jo žmoną Ieng Thirith (Jeng Thirith).

Režimo ideologas Nuon Chea ir kalėjimo viršininkas Duchas (Doikas) buvo areštuoti anksčiau šiais metais. Jie taip pat apkaltinti nusikaltimais žmoniškumui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.