Ukrainiečiai prašė įjungti aikštės šildymą

Atsisveikinimui mačas su principiniais varžovais. Lietuvos futbolo rinktinė šiandien 2008 metų Europos čempionato atrankos turnyro B grupės varžybas Kaune 20 valandą žais su Ukrainos reprezentantais. Tai bus paskutinės „Euro-2008“ ciklo lietuvių varžybos namie.

Pirmas šių rinktinių turnyro „Euro-2008“ varžybas ukrainiečiai kovo 28-ąją Odesoje po permainingos kovos laimėjo 1:0. Įvartį 47 minutę įmušė Olegas Gusevas.

Šiandienos mačui Kaune teisėjaus arbitrų brigada iš Šiaurės Airijos. Aikštės teisėjas – Davidas Malcolmas.

Nuostolių – daugybė

„Problemų netrūksta. Dėl žaidėjų traumų ir nuobaudų esame priversti performuoti gynybos ir saugų grandis. Kai kuriems futbolininkams teks žaisti sau kiek ne neįprastose pozicijoje. Bet tai įtakos komandos kovingumui neturės. Mėginsime ukrainiečius paveikti sėkmingais išpuoliais“, – pažymėjo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Algimantas Liubinskas.

Nuostolių sąrašas ilgas. Dėl traumų komandai negalės padėti Deividas Šemberas, Deividas Česnauskis, Tomas Radzinevičius, Darius Miceika, o dėl diskvalifikacijos varžybas turi praleisti Saulius Mikoliūnas, Audrius Kšanavičius, Aurimas Kučys.

A.Liubinskas priminė, kad dar septyni žaidėjai šiame atrankos cikle yra gavę po vieną įspėjimą, todėl jiems per varžybas teks būti atsargiems: antroji geltonoji kortelė neleistų žaisti paskutinių rungtynių lapkričio 21 dieną su Gruzijos futbolininkais.

Lietuva – lyg atsilikusi šalis

Mūsų šalies reprezentantams kilo problemų rengiantis varžyboms. Trečiadienį surengta treniruotės Vilniaus „Žalgirio“ stadione, bet dėl labai pažliugusios aikštės ir šalčio ketvirtadienio treniruotė buvo perkelta į sostinės „Sportimos“ maniežą.

Nuo sniego valant Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadioną teko pasitelkti net kariuomenę. Varžybų reglamentas numato, kad rungtynių išvakarėse komandos rengia treniruotę stadione, kuriame vyks varžybos. Tačiau jei aikštė yra labai įmirkusi ar dėl kokių nors kitų priežasčių, šiai nuostatai gali būti nusižengta. Tai vakar vakare Kaune sprendė UEFA delegatas.

Ukrainos rinktinė į Kauną atskrido vakar, bet Ukrainos futbolo federacijos atstovai atvyko diena anksčiau. Ketvirtadienį jiems pranešta apie problemas dėl aikštės. Tačiau ukrainiečiai atsakė, kad rinktinės vyriausiasis treneris Olegas Blochinas nenorįs nieko girdėti apie treniruotę dirbtinės dangos aikštėje. Ukrainos delegacijos atstovai pridūrė: „Įjunkite stadiono aikštės šildymą“.

Ukrainiečiams tai atrodė savaime suprantamas dalykas, nes visi šios šalies elitinės futbolo lygos klubai privalo turėti šildomas aikštes. Lietuvoje gi tokio stadiono nėra nė vieno.

Problemų turi ir varžovai

„Jei traumą būtų gavęs dar vienas žaidėjas, turbūt pačiam tektų išbėgti į aikštę“, – kalbėjo 1975 metų geriausiu Europos futbolininku išrinktas ukrainiečių strategas O.Blochinas.

Legendiniam Kijevo „Dinamo“ puolėjui, kaip ir Lietuvos rinktinės treneriams, irgi teks performuoti gynybos ir saugų linijas. Dėl traumų į Lietuvą neatvyko Aleksandras Kučeras, Andrejus Rusolis, Andrejus Nesmačnas, Maksimas Kaliničenka, o pagrindinis komandos vartininkas Aleksandras Šovkovskis iš Kijevo „Dinamo“ klubo yra stipriai persišaldęs. Be to, ne visai yra išsigydę traumas Sergejus Fedotovas, Vladimiras Jezerskis, Andrejus Vorobejus.

„Mums trūksta lygiaverčio rezervo, nes žaidėjai pervargę. Jiems tenka žaisti nacionalinėse pirmenybėse, Europos turnyruose, rinktinėje. Bet Lietuvoje mus tenkins tik pergalė“, – pabrėžė O.Blochinas.

Varžovų pagrindinė smogiamoji jėga – puolėjai iš Anglijos klubų. Andrejus Ševčenka (Londono „Chelsea“) ir Andrejus Voroninas („Liverpool“) pastaruoju metu yra įgiję gerą sportinę formą.

——————————————————————————–

Situacija B grupėje

Šiandien „Euro-2008“ atrankos turnyro B grupėje vyks dar vienos rungtynės. Glazge kovos škotai ir italai. Už Italijos futbolininkų pergalę šįsyk kumščius laikys jų amžinieji varžovai prancūzai. Tuo atveju Italijos ir Prancūzijos rinktinės užsitikrintų teisę kitąmet žaisti Europos čempionato finalo turnyre Austrijoje ir Šveicarijoje. Jei italai šiandien Glazge nelaimėtų, prancūzų situacija komplikuotųsi. Mat, paskutinio turo rungtynes lapkričio 21 dieną italai namie žais su Farerų salų komanda, o prancūzų Kijeve laukia rungtynės su ukrainiečiais. O.Blochinas sakė, jog jo komanda padarytų viską, kad tik prancūzai grupėje liktų treti.

B grupės lentelė

V. Šalis R. P. Lg. Pr. Įv. Tšk.

1. Prancūzija 11 8 1 2 23:3 25

2. Škotija 11 8 0 3 20:10 24

3. Italija 10 7 2 1 17:7 23

4. Ukraina 10 5 1 4 16:12 16

5. Lietuva 10 3 1 6 7:13 10

6. Gruzija 11 3 1 7 16:17 10

7. Farerų salos 11 0 0 11 3:40 0

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.