Mažiau teršiančios aplinką įmonės gaus didesnę finansinę paramą

Į aplinkos taršos mažinimą investuojančios įmonės gali tikėtis beveik dvigubai didesnės finansinės paramos.

Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF) maksimalią subsidiją atmosferos, vandenų taršos mažinimo bei atliekų tvarkymo srities projektams nusprendė padidinti iki 600 tūkst. litų. Anksčiau maksimali subsidijos suma tokiems projektams siekė iki 350 tūkst. litų.

Pasak LAAIF Projektų paramos ir priežiūros skyriaus vedėjos Kristinos Kemėrienės, keisis ir subsidijos lėšų išmokėjimo tvarka – nuo šiol 60 proc. paskirtos subsidijos sumos bus išmokama paramos gavėjui įsigijus, sumontavus ir pradėjus eksploatuoti projekte numatytą įrangą. Likusi 40 proc. subsidijos dalis bus išmokama, kai įmonė pasieks projekte numatytus aplinkosaugos rodiklius ir pateiks LAAIF tai patvirtinančią metinę ataskaitą. Anksčiau visa skirtos subsidijos suma buvo išmokama vienu metu, įsigijus ir pradėjus eksploatuoti projekte numatytą įrangą.

Fondas finansuoja nuotekų valymo ir mažinimo, nuotekų dumblo tvarkymo projektus; remia energijos iš atsinaujinančių šaltinių gamybą ir švaresnio kuro naudojimą gamyboje; atliekų prevencijos, pavojingų atliekų tvarkymo ir biodegraduojančių atliekų projektus bei kt. Per 10 veiklos metų LAAIF finansavo beveik 200 investicinių projektų.

Pagrindinis fondo lėšų šaltinis – į specialiąją LAAIF programą nukreipiami 30 proc. mokesčių už aplinkos taršą. Tai sudaro apie 13 mln. litų per metus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.