„Camerata Klaipėda” neria į tarptautinius vandenis

Smuikininko Vilhelmo Čepinskio vadovaujamas kamerinis orkestras „Camerata Klaipėda” gavo išskirtines teises į vieno žinomiausių pasaulyje belgųsmuikininko bei kompozitoriaus Eugene Ysaye kūrybą, su Vokietijoje gyvenančiu violončelininku ir dirigentu Davidu Geringu rengiasi gastrolėms bei įrašams Vokietijoje.

smuikininko bei kompozitoriaus Eugene Ysaye kūrybą, su Vokietijoje gyvenančiu violončelininku ir dirigentu Davidu Geringu rengiasi gastrolėms bei įrašams Vokietijoje.

Tai tik keletas projektų iš intensyvios kūrybinės, koncertinės, edukacinės kamerinio orkestro „Camerata Klaipėda” veiklos 2007-aisiais. Išsamią ataskaitą apie visus šiemet įgyvendintus projektus, koncertinius turus po Lietuvą ir gastroles svetur kolektyvui vadovaujantis smuikininkas V. Čepinskis pristatė vakar surengtoje spaudos konferencijoje.

Priminsime, jog Klaipėdos savivaldybės administracija su orkestru „Camerata Klaipėda” pernai pasirašė garantijų suteikimo sutartį trejiems metams, pagal kurią kasmet kolektyvui skiria 200 tūkstančių litų. O „Camerata Klaipėda” įsipareigojo kiekvienais metais parengti 4 naujas muzikines programas, ne mažiau kaip 5 muzikinius pasirodymus Klaipėdoje, 3 koncertinius turus Lietuvoje, rengti edukacinius projektus su jaunaisiais uostamiesčio muzikantais, dalyvauti tarptautiniuose festivaliuose ir garsinti Klaipėdos vardą.

Šių metų „Camerata Klaipėda” veiklos ataskaitoje – 27 pozicijos. Orkestras koncertavo su tokiais iškiliais atlikėjais bei kolektyvais kaip „Grohovsky jazz trio”, dainininke Beverli Houston (JAV), grojo Varšuvos karalių rūmuose, Rusijoje dalyvavo festivalyje „Cvietuščij Bogulnik” ir surengė koncertinį turą su Vladimiru Jeriominu bei Igoriu Novikovu, dalyvavo festivalyje „Bachas Stambule” Turkijoje.

Su solistu Virgilijumi Noreika kolektyvas koncertavo visoje Lietuvoje. Klaipėdiečiai „Camerata Klaipėda” atliekama muzika džiaugėsi 3 kartus, be to, kolektyvo nariai vykdė edukacinį projektą su jaunaisiais miesto talentais.

Ką tik išleistos „Camerata Klaipėda” su Martynu Švėgžda von Bekker (smuikas) bei prof. Algirdu Budriu (klarnetas) įrašytos kompaktinės plokštelės, dar šiais metais kolektyvas numato pirmąjį įrašų etapą su D. Geringu. Su Vokietijoje gyvenančiu violončelininku bei dirigentu kolektyvas ketina išleisti 3-4 kompaktinių plokštelių rinkinį, skirtą Felikso Mendelsono jubiliejui, kuriame bus visos 13 šio kompozitoriaus simfonijų.

Šiuos metus orkestras užbaigs grandioziniu 10 koncertų turu po Lietuvą. Uostamiesčio simfoninės muzikos mėgėjus „Camerata Klaipėda” pakvies į išskirtinį koncertą gruodžio 30 d. su garsiu Rusijos atstovu, šiuo metu gyvenančiu JAV, Borisu Andrijanovu.

Vienas reikšmingiausių „Camerata Klaipėda” veiklos šiemet įvykių, pasak V. Čepinskio, buvo vizitas Belgijoje. Orkestrui pavyko užmegzti kontaktus su visame pasaulyje Belgiją garsinančio kompozitoriaus E. Ysaye anūku, kuris uostamiesčio kolektyvui suteikė teisę aranžuoti ir net redaguoti savo senelio kūrinius. „Camerata Klaipėda” ketina parengti šio kompozitoriaus kūrybos programą, į kurią bus įtraukti ne tik chrestomatiniai, bet ir niekam nežinomi, Belgijos bibliotekos saugyklose atrasti kūriniai.

To paties vizito metu kolektyvas aptarė bendradarbiavimo ir kultūrinių mainų galimybes ir su Belgijos Ieper muzikos akademijos profesūra.

„Mano svajonė, kad Klaipėdoje vykdomiems edukaciniams projektams vadovautų ne tik garsūs Lietuvos muzikai, bet ir profesoriai iš užsienio. Ketiname pakviesti į uostamiestį ne tik belgus, bet ir kaimynus – Minsko muzikos akademijos, Rygos muzikos akademijos profesorius”, – sakė smuikininkas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.