Madam Baterflai grįžta į Vilniaus sceną

Lapkričio 15, 16, 20, 21, 22 d. kviečiame į G. Puccini operą „Madam Baterflai”. Šis spektaklis, kurio premjera įvyko 2006 m. kovo 23 d., yra pirmasis bendras mūsų teatro, Anglijos nacionalinės operos ir Metropolitan teatro Niujorke pastatymas.
Spektaklio režisierius Anthony Minghella – aštuonių „Oskarų” laureatas, Lietuvoje žinomas kaip kino filmų „Anglas ligonis”, „Talentingasis ponas Riplis” ir „Šaltasis kalnas” režisierius ir scenaristas. „Madam Baterflai” pastatymas Anglijos nacionalinėje operoje – režisieriaus debiutas operos teatre, pelnęs jam garbingą Lawrence’o Olivier premiją kaip geriausia Didžiojoje Britanijoje 2005 metų operos premjera.
Mūsų teatro repertuare „Madam Baterflai” irgi neabejotinai yra vienas geriausių pastatymų, mėgstamas, lankomas publikos, giriamas kritikos. O apie mūsiškę Baterflai – Ireną Zelenkauskaitę net ir pats A. Minghella sakė, kad tai geriausia Baterflai iš visų teatrų. Neveltui už šį vaidmenį solistė pagerbta ir Švyturių apdovanojimu, kaip Geriausia metų operos solistė, ir Auksiniu scenos kryžiumi.
Kadangi šio spektaklio rodymą lemia bendras trijų teatrų susitarimas, šį sezoną Vilniuje jis rodomas lapkritį ir balandį. Tačiau kitą, 2008-2009 metų sezoną, dėl įvairių priežasčių vargu ar Lietuvos žiūrovai jį pamatys. Teks laukti visus metus…
Grėsmė buvo iškilusi ir šiems, artėjantiems, „Baterflai” spektakliams. Kaip numatyta, lėlės ir spektaklio kostiumai į Vilnių turėjo oro keliu atkeliauti iš Niujorko, dekoracijos – iš Londono. Viskas sėkmingai atvyko, išskyrus vieną – tačiau svarbiausią! – dėžę su lėlėmis. Buvo manyta, kad ši dėžė įstrigo kažkur tarp Kopenhagos ir Vilniaus… Deja. Paskelbta tarptautinė paieška, lėlių buvo ieškoma visuose SAS oro linijų oro uostų sandėliuose, muitinėse. Pagaliau – sekmė! Lėlės buvo surasto Amerikoje, Niūarko oro uosto sandėliuose. Tad vakar vakare „Madam Baterflai” spektaklio lėlės jau buvo teatre. Spektaklis įvyks!
Po paskutiniojo spektaklio lėlės ir net nespėję pabuvoti valykloje kostiumai tiesiai iš LNOBT scenos bus kraunami į treilerius ir išvyks į Londoną.
Spektakliuose dainuos Irena Zelenkauskaitė ir Sandra Janušaitė, Dmitrijus Popovas ir Viktoras Aleškovas, Laima Jonutytė ir Jovita Vaškevičiūtė, Vytautas Juozapaitis, Dainius Stumbras ir kiti mūsų solistai. Spektaklius diriguos Martynas Staškus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.