Po vonios remonto – mintys apie teismą

Nekokybiškai atlikti darbai ir statybininko nenoras prisiimti atsakomybę – tuo, pasak „Vakarų ekspreso” skaitytojos A. M., baigėsi remontas jos bute.

Moteris pasakojo prieš mėnesį pagal skelbimą spaudoje suradusi vaikiną ir pažadėjusį suremontuoti vonios kambarį. A. M. teigimu, buvo pasirašyta darbų vykdymo sutartis, joje nurodytas užmokestis bei numatytos broko ir kitų nekokybiško darbo pasekmių kompensavimo sąlygos.

„Sutartyje statybininkas Nerijus B. sutiko ištaisyti broką, jei šis būtų padarytas atliekant darbus, – pasakojo moteris. – Atsiskaičiau su juo už darbą, tačiau jį baigus atėjo kitos specializacijos meistrai ir pareiškė, kad sienos, Nerijaus B. sudėtos iš gipso, esančios nelygios, yra padaryta maždaug 3 cm paklaida”.

A. M. teigimu, ji prašiusi statybininko ištaisyti savo klaidas, tačiau šis atsisakęs tai padaryti. „Jis mane pasiuntė į visas keturias puses ir numetė ragelį”, – skundėsi moteris.

Ji tikino kreiptis į teismą dėl nedidelės sumos – darbininkui sumokėta 230 litų – neketinanti, tačiau, mokėti kitiems meistrams už nekokybiškai atlikto darbo taisymą vėl esą netikslinga.

Moters nurodytu telefonu Nerijus B. pareiškė nenorintis pripažinti savo kaltės. „Jokio ten didelio broko nėra. Juk ten vis tiek bus klijuojamos plytelės ir statoma vonia – ją pastatys prie vienos sienos, o prie kitos užklijuos daugiau plytelių” – teigė jis.

Tiesa, statybininkas pripažino, kad siena kreiva, tačiau esą tikrai ne tris centimetrus. „Kokie trys centimetrai, baikit jūs juokus. Aš pats tą plokštę dėjau, pats žiūrėjau”, – įrodinėjo jis.

„Statybos inspekcija tokiu atveju negali padėti. Jei darbus būtų atlikusi atestuota firma, tada ji už savo darbą garantuotų, o dabar pinigus galima atgauti tik per teismą, kito kelio nėra”, – „Vakarų ekspresui” teigė Klaipėdos apskrities teritorinio planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėjas Aloyzas Norvilas.

A. Norvilas pataria pasisamdyti ekspertą, kad šis įvertintų atliktus darbus, po to būtų išrašoma pažyma, o toliau – kelias pas advokatus, kurie pateikia ieškinį dėl pinigų išieškojimo, duoda teismui ir bylinėjasi.

Specialistas pripažino, kad ginčai teisme užtruks pakankamai ilgai, kainuos dar daugiau nei padaryta žala.

„Jei tai – du šimtai litų nuostolio, tai geriau juos palaidoti, – teigė pašnekovas. – Jei darbus atlieka atestuota firma, ji duoda penkerių metų garantiją. Panašiais atvejais užtenka juos pagąsdinti kvalifikacijos atėmimu, ir nereikia keliauti iki teismo”.

Advokato Henriko Mackevičiaus kontoros asocijuotas teisininkas Julius Pankauskas teigė, kad kreipiantis į teismą pakanka ir paprastos, notaro nepatvirtintos, sutarties.

„Jei yra nukrypimų nuo sutarties sąlygų, rangovas, šiuo atveju, darbininkas privalo ištaisyti savo nekokybiškai atliktą darbą, – teigė teisininkas. – Yra trys būdai: arba mažinti atlyginimą už atliktą darbą, arba užsakovas už savo lėšomis liepia pašalinti broką ir pareikalauti rangovo kompensuoti patirtus nuostolius, arba rangovas privalo savo lėšomis viską perdaryti.”

J. Pankauskas pritaria, kad tuo atveju, kai nuostoliai yra nedideli, neapsimoka nei gaišti laiko, nei leisti pinigų kreipiantis į teismą.

„Teoriškai įmanoma išsireikalauti atlyginti žalą, tačiau praktiškai – ne, – sakė jis. – Šis atvejis yra pamoka tiems, kurie samdosi darbininkus pagal skelbimus ar pažintis, o ne firmas. Be to, mokėti visą sumą iš karto, kol darbas neatliktas, nėra protinga.”

Ieva Kučinskaitė

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Po vonios remonto – mintys apie teismą"

  1. Virgis

    Firmose ” atestuotose” taip pat dirba žmonės. Atliekamų darbų kokybė priklauso nuo konkrečių meistrų, o ne nuo atestacijų. Mačiau dešimtis objektų atliktų atestuotų firmų, kuriuos lengviau būtų nugriaut ir pastatyt iš naujo, negu remontuot.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.