Socialinio fondo panaudojimas užkliuvo ES komisarei

Lietuvai skirtomis Socialinio fondo lėšomis savo darbuotojų kvalifikaciją kelia ir pelningai dirbančios bendrovės, ir užsienio kapitalo įmonės, kurios ir išgelbsti šio fondo lėšų naudojimo statistiką.
Tačiau labiausiai tokios paramos stokojantys smulkesni Lietuvos darbdaviai dėl priekabių reikalavimų lieka už borto. Todėl lėšų skirstytojai žada palengvinti jiems priėjimą prie Europos Sąjungos (ES) pinigų, rašo „Verslo žinios“.

Kiekvieną kartą, kai lankosi Lietuvoje, Europos Komisijos (EK) narė, atsakinga už finansinį programavimą ir biudžetą Dalia Grybauskaitė primena apie būtinybę dėti pastangas, kad visi skirti ES pinigai būtų įsisavinti. Ypač kliūva Europos socialinio fondo (ESF) administratoriams Lietuvoje.

„Trys žinybos atsakingos už Socialinio fondo lėšų naudojimą, o administravimas yra prasčiausias. O juk šio fondo lėšomis gali būti plečiama darbo rinka, švietimas, mažinama socialinė atskirtis“, – sakė D.Grybauskaitė.

Anot jos, negebėjimas paimti pinigus reikš prastesnes derybines pozicijas su senosiomis ES narėmis, nes nėra atskirų taisyklių ES senbuvėms ir ES naujokėms.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.