Į Mianmarą atvyksta JT žmogaus teisių pasiuntinys

Sekmadienį į karinės chuntos valdomą Mianmarą atvyko Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių pasiuntinys Paulo Sergio Pinheiro (Paulas Seržijus Pinjeiras). Pirmą kartą per ketverius metus surengto vizito metu jis tirs galimą piktnaudžiavimą per rugsėjį surengtą kruviną susidorojimą su taikiais protestuotojais.
P.S.Pinheiro, griežtas buvusios Birmos karinės chuntos kritikas, atvykęs į Rangūną su žurnalistais bendrauti atsisakė.

JT pareigūnai Ženevoje, kur dirba šis brazilas – teisės profesorius, teigė, jog P.S.Pinheiro pateikė ketinamų aplankyti kalėjimų ir areštinių sąrašą, nors jo kelionės maršrutas vis dar tikslinamas.

Vienas padėjėjas teigė, jog Mianmaro valdžios pareigūnai, kurie atsiliepė į tarptautinį pasipiktinimą dėl susidorojimo, išduodami P.S.Pinheiro išimtinę vizą, parodė „norą bendradarbiauti“.

Vizito ataskaitą JT pasiuntinys pateiks gruodžio 10-14 d. rengiamoje JT Žmogaus teisių tarybos sesijoje, tačiau tikimasi, kad iš karto po kelionės lapkričio 16 d. Bankoke jis surengs spaudos konferenciją.

Mianmaro žiniasklaida pranešė, kad kareiviams pasiuntus malšinti didžiausių protestų per pastaruosius 20 metų, žuvo 10 žmonių, tačiau Vakarų vyriausybės teigia, jog tikrasis žuvusiųjų skaičius greičiausiai yra daug didesnis.

P.S.Pinheiro vizitas surengtas praėjus vos dviem dienoms nuo JT derybininko Mianmare Ibrahimo Gambario išvykimo.

Jau antrą kartą nuo kruvino susidorojimo su protestuotojais surengtas pastarojo diplomato vizitas sukėlė vilčių, jog karinė vadovybė gali surengti derybas dėl politinių reformų su nelaisvėje esančia opozicijos lydere Aung San Suu Kyi (Aung San Su Či).

Nobelio premijos laureatės vadovaujama politinė partija, iš kurios 1990 metais triuškinamai rinkimuose laimėtą pergalę atėmė karinė vadovybė, teigė, jog po susitikimo su partijos vadovais lyderė buvo nusiteikusi „optimistiškai“.

Pasak partijos atstovo Nyan Win (Nijan Vino), Aung San Suu Kyi, kuri 12 iš pastarųjų 18 metų praleido namų arešte, teigė, jog „generolai buvo rimti ir tikrai norintys dirbti nacionalinės vienybės labui“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.