Atsakomybę už Lietuvos įvaizdį užsienyje turi prisiimti Vyriausybė, teigia užsienio lietuvių bendruomenių viešųjų ryšių atstovai

Š.m. lapkričio 7 d. užsienio lietuvių bendruomenių viešųjų ryšių atstovams buvo pristatytas Lietuvos įvaizdžio formavimo strategijos projektas, aptarta įvaizdžio koncepcija. Seminare pranešimus skaitė ir diskusijas vedė strategijos rengėjai ir ekspertai Alfredas Bumblauskas, Vladas Gaidys ir Snieguolė Matonienė.

Airijos lietuvių bendruomenės atstovė Laura Garbatavičiūtė – Down teigė, kad jų bendruomenė daug dirba viešosios diplomatijos srityje formuodama teigiamą Lietuvos įvaizdį. Tačiau ji pasigenda Lietuvos Vyriausybės bendradarbiavimo. „Labai svarbu, kad Lietuvos valstybinės institucijos ir viešosios nuomonės formuotojai susitartų, kaip informuoti apie Lietuvą užsienio visuomenę ir nuosekliai laikytųsi susitarimo. Tai padėtų užsienio lietuvių bendruomenėms skleisti žiną apie Lietuvos pasiekimus“, – įsitikinusi Laura Garbatavičiūtė – Down.

Lietuvių bendruomenės Japonijoje pirmininkė Rūta Verp tvirtino, kad didžiausia atsakomybė už šalies įvaizdį užsienyje tenka Lietuvos Vyriausybei. „Vyriausybė turi pasirūpinti priemonėmis, kuriomis galėtų pasinaudoti užsienyje gyvenantys lietuviai nuosekliai informuodami apie Lietuvą“, – teigė Rūta Verp.

Diskusijos dalyviai siūlė plėtojant viešąją diplomatiją aktyviau bendradarbiauti su užsienyje gyvenančiais lietuviais, vertinamais už veiklumą, sumanumą ir kalbų mokėjimą. Taip pat jie tvirtino, kad Vyriausybė per naujas švietimo programas ir mokymosi priemones turi skatinti jaunimą dalyvauti formuojant Lietuvos įvaizdį ir ugdyti jų pasididžiavimą šalimi.

Seminaruose, kuriuos nuo rugsėjo mėnesio organizuoja VšĮ „Europos namai“ Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos užsakymu, yra aptariama Lietuvos įvaizdžio situacija, įvaizdžio koncepcija, formavimo kryptys ir prioritetai. Šių metų rugsėjo – lapkričio mėnesiais jau surengtas 21 informacinis renginys Lietuvos politikams, diplomatams, valstybės institucijų, verslo bendruomenės, žiniasklaidos, religinių konfesijų, NVO ir akademinės bendruomenės atstovams.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.