Prasidėjo serbų ultranacionalistų lyderio karo nusikaltimų teismas

Trečiadienį Jungtinių Tautų (JT) karo nusikaltimų tribunole prasidėjo serbų ultranacionalistų lyderio Vojislavo Šešelio, kuris kaltinamas dėl žudynių kurstymo savo „neapykantos kalbomis“ per 10-ojo dešimtmečio Balkanų karus, teismas.

V.Šešeliui, didžiausios Serbijoje politinės jėgos – Serbų radikaliosios partijos – lyderiui, pateikti trys kaltinimai dėl nusikaltimų žmoniškumui ir šeši dėl karo nusikaltimų, tarp jų dėl persekiojimų, deportavimų, nužudymų ir kankinimų.

Jis taip pat kaltinamas tuo, kad su velioniu Jugoslavijos lyderiu Slobodanu Miloševičiumi buvo suformavęs nusikalstamą organizaciją, kad ji vykdytų „etninius valymus“ Bosnijoje, Kroatijoje ir šiauriniame Serbijos Voivodinos regione.

V.Šešelis visus kaltinimus neigia. Kaip ir S.Miloševičius, jis taip pat panoro Tarptautiniame baudžiamajame tribunole buvusiai Jugoslavijai gintis pats.

„Aš esu teisiamas už žiaurius karo nusikaltimus, kuriuos tariamai įvykdžiau savo neapykantos kalbomis, kol skelbiau savo nacionalistinę ideologiją, kuria didžiuojuosi“, – sakė jis per ikiteisminį posėdį.

„Šiuose nusikaltimuose niekaip kitaip nedalyvavau, išskyrus tai, ką pasakiau ar parašiau“, – pažymėjo jis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.