„Šiauliai” ULEB taurės turnyre debiutavo pralaimėjimu

„Šiaulių” krepšininkai tik po atkaklios kovos rezultatu 90:97 (24:22, 25:25, 16:28, 25:22) pralaimėjo prieš Ankaros „Turk Telekom” klubą ir ULEB taurės turnyre debiutavo nesėkme.

Šiauliečiai aktyviai pradėjo rungtynes ir po kelių metimų išsiveržė į priekį 4:0. Galingas A.Granto dėjimas padidino šiauliečių persvarą iki 6 taškų (10:4), tačiau šeimininkai niekaip negalėjo susitvarkyti gynyboje su varžovų ekipos vidurio puolėju M.Wrightu, kuris rinko vieną tašką po kito persvėrė rezultatą „Turk Telekom” komandos naudai (18:15). Vis dėlto kėlinuko pabaigoje „Šiauliams” pavyko susigrąžinti pranašumą, o po pirmojo kėlinuko pirmauti 24:22.

Antrajame kėlinuke vyko apylygis žaidimas, tačiau po kelių nesėkmingų atakų šiauliečių treneris Robertas Kuncaitis paprašė minutės pertraukėlės, o po jos į aikštelę grįžę krepšininkai pataikė keturis tolimus metimus iš eilės (J.Olivero, A.Kieža ir du T.Rinkevičiaus tritaškiai) ir persvėrė rezultatą savo naudai 41:35. „Šiauliai” padidino persvarą ir iki 8 taškų, tačiau turkai sužaidė atkarpą 7:0 ir priartėjo iki minimumo (42:43). Likus žaisti 18 sekundžių A.Kieža padidino šeimininkų pranašumą iki 5 taškų, bet kėlinuką užbaigė Kh.El-Amino dvitaškis su pražanga ir paliko „Šiauliams” 2 taškų persvarą 49:47.

Po didžiosios pertraukos daug sėkmingiau žaidė svečiai iš Turkijos. „Turk Telekom” krepšininkai persvėrė rezultatą savo naudai (54:50). Šiauliečiai niekaip negalėjo sustabdyti M.Wrighto ir Kh.El-Amino dueto, kurie nesunkiai rinko taškus ir netrukus padidino persvarą iki 10 taškų (63:53). Kėlinuko pabaigoje du tolimus metimus pataikė M.Ruikis, tačiau skirtumas tarp ekipų nesumažėjo – turkai sėkmingai užbaigė trečiąją ketvirtį ir išlaikė 10 taškų pranašumą (75:65).

Nors po Kh.El-Amino tolimo metimo, kai skirtumas tarp komandų padidėjo iki 12 taškų (81:69) sunku buvo tikėtis intrigos, šiauliečiai daugiausiai A.Granto pastangų dėka ne tik sumažino atsilikimą, bet po A.Kiežos tritaškio išlygino rezultatą 83:83. Vis dėlto kelis sykius susigrąžinti pranašumą galėję šiauliečiai nepasinaudojo situacijomis, o Kh.El-Aminas įmetė kelis tritaškius ir padidino „Turk Telekom” komandos pranašumą iki 10 taškų (95:85). Pirmąją ULEB taurės turnyro dvikovą „Šiauliai” pralaimėjo 90:97.

„Šiauliai”: A.Kieža 19 (6 atk.kam.), A.Grantas 17, G.Maceina 15 (3 rez.perd.), J.Olivero 13 (3 rez.perd.), T.Rinkevičius ir M.Ruikis (4 rez.perd. tritaškiai 2/8) – po 8, S.Kuzminskas 6 (dvitaškiai 2/7, 4 atk.kam., 5 kld. naudingumas -5), A.Masiulis 4.

„Turk Telekom”: M.Wrightas 37 (dvitaškiai 15/17, 10 atk.kam., 8 išpr.praž., naudingumas +49), Kh.El-Aminas 25 (4 rez.perd.), Ch.Williamsas 11, T.Acikas 7 (5 rez.perd.).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , .