Lietuvoje darbe įvyksta tris kartus daugiau nelaimingų atsitikimų nei ES valstybėse

Lietuvoje per dešimt šių metų mėnesių įvyko 61 nelaimingas atsitikimas darbe, baigęsis mirtimi, – tai yra 34 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, kai buvo 82 tokie nelaimingi atsitikimai.

Tačiau pastarąsias savaites Valstybinė darbo inspekcija (VDI) užregistruoja vidutiniškai po penkis pranešimus apie mirtinas ir sunkias traumas bei mirties atvejus darbe.

Tokie faktai paminėti trečiadienį Vilniuje surengtoje tarptautinėje konferencijoje „Darbų sauga 2007“. Joje dalyvauja per 300 mūsų šalies ir užsienio darbo saugos specialistų bei šios srities konsultantų.

Seimo pirmininko pavaduotojo Vydo Gedvilo teigimu, nors nelaimingų atsitikimų darbe mažėja, šioje srityje Lietuva yra viena iš pirmaujančių valstybių Europos Sąjungoje (ES). Mūsų šalyje įvyksta tris kartus daugiau mirtinų atsitikimų darbe nei vidutiniškai ES šalyse.

Pasak V. Gedvilo, daugiau kaip du trečdaliai nelaimingų atsitikimų įvyksta dėl blogo darbų organizavimo: netinkamai įrengtų darbo vietų, saugos reikalavimų nepaisymo, priežiūros ir kontrolės stokos.

Anot konsultacinės firmos „Sabelija“ generalinio direktoriaus Tado Šatkausko, didžiausią susirūpinimą kelia nelaimės keliuose ir statybose. Statybose nelaimingų atsitikimų pernai šiek tiek sumažėjo, o įvairių įmonių, įstaigų vairuotojų mirčių ir sunkių traumų daugėja. Skaudžiausia tai, jog nemažai eismo įvykių įvyksta dėl to, kad nepaisoma saugaus eismo reikalavimų, prie vairo sėdama išgėrus.

Lietuvos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojo Jono Naujalio duomenimis, šalyje per penkerius metus darbe žuvo 488, sunkiai sužaloti – 929 darbuotojai. Žūstančių darbe neblaivių darbuotojų skaičius padidėjo nuo 28 proc. 2003 metais iki 41 proc. 2007 metais, o statybos sektoriaus įmonėse – atitinkamai nuo 27 iki 50 proc. Šiemet iš statybose dirbusių ir nukritusių iš aukščio bei mirtinai traumuotų keturių darbuotojų tik vienas buvo blaivus.

Šiais metais VDI inspektoriai už įvairius pažeidimus darbdaviams ar jų įgaliotiems asmenims skyrė beveik 1,7 tūkst. baudų už 1,5 mln. litų, dėl nesaugumo sustabdė veiklą per 2 tūkst. darbo vietų, uždraudė naudoti apie 150 potencialiai pavojingų darbo priemonių.

Konferencijoje Seimo pirmininko pavaduotojas V. Gedvilas įteikė apdovanojimus pirmą kartą šalyje surengto įmonių konkurso „Saugiausia vasaros kompanija 2007“ nugalėtojams. Šis konkursas susilaukė didelio įmonių dėmesio, o geriausios kompanijos buvo rinktos iš daugiau nei šimto dalyvių.

Tarp įmonių nugalėtojų dešimtuko yra bendrovės „Ryterna“, „Ingman ledai“, „Šildymo įranga“, „Neo Group“, „Žemaitijos pienas“ bei „Dojus Agro“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.