G. Kirkilas: atominės elektrinės dalybos dar nevyksta

Ministras primininkas atmetė bet kokius įtarimus, esą jis yra linkęs nusileisti ir suteikti lenkams pusę būsimos atominės elektrinės pagaminamos energijos.

Tai premjeras pareiškė po antradienį Prezidentūroje vykusio Valstybės gynybos tarybos posėdžio.

G. Kirkilo tikinimu, niekas net nežino, kokio galingumo atominė elektrinė bus. Tačiau galimybės, kad pasidalijimas tarp kompanijų gali įvykti, premjeras neatmetė.

„Kol nebus aplinkos įvertinimo iki kitų metų pavasario, tol niekas nieko niekam žadėti negali. Mes negalime dalyti nenušauto žvėries kailio“, – pabrėžė G. Kirkilas.

„Jei bus ne 3200 (megavatų galios – ELTA), kaip mes galvojame, o, pavyzdžiui, 2500, tai kas gali pažadėti? Jeigu sutarsime, užrašysime, po to reikės vykdyti. Tas yra daugybę kartų paaiškinta“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Anot premjero, „lenkai žino, kad jeigu bus sutarta dėl galingumo, kaip manoma, jie iš principo galės į tūkstantį megavatų pretenduoti. Iš lenkų pozicijos taip ir atrodytų: jeigu elektrinė bus 3200 ar didesnio galingumo, tai po keturis penkis šimtus turėtų būti skiriama Latvijai ir Estijai, Lietuvai dėl saugumo sumetimų reikėtų tūkstančio, tai toks kiekis Lenkijai ir atitektų“.

Tačiau G. Kirkilas akcentavo, jog tai bus keturių šalių susitarimas, o lenkai, anot jo, puikiai tą žino.

Paklaustas, ar Valstybės gynimo tarybos posėdyje buvo kalbama apie elektros tiltą, premjeras teigė, kad ne, nes jokios problemos jis čia nemato.

„Pas mus niekas nesikeičia“, – sakė G. Kirkilas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.