Kontaktiniai lęšiai gydo miegant

Argi nebūtų puiku, jei trumparegystę būtų galima koreguoti tada, kai miegate? Nors skamba neįtikėtinai, kai kuriems žmonėms tai įmanoma.

Gydo ir Lietuvoje

Kol miegate, esate su specialiais kontaktiniais lęšiais, kurie švelniai paveikia jūsų akies paviršių taip, kad galite gerai matyti dieną. Pabudę kontaktinius lęšius išsiimate.

Toks trumparegystės korekcijos metodas vadinamas ortokeratologija.

Šis naujas trumparegystės korekcijos metodas jau pradėtas taikyti Lietuvoje Akių ligų klinikoje. Net ir Amerikoje plačiau naudoti jis pradėtas tik pastaraisiais metais.

Jau 1960-aisiais metais buvo pastebėta, kad kietus kontaktinius lęšius nešiojančių žmonių regėjimas, išėmus lęšius, kurį laiką būna aiškiai pagerėjęs.

Nuo tada pradėta ieškoti tokio korekcijos metodo galimybių. Ir tik aštunto dešimtmečio pabaigoje buvo sukurta speciali ortokorekcinių lęšių forma, o pradėjus naudoti ragenos paviršiaus tyrimą specialiu prietaisu (topografu) šis korekcijos metodas sėkmingai įdiegtas.

Pagerėja laikinai

Ortokeratologija – tai saugi neinvazinė klinikinė procedūra, kurios metu paveikiamas ragenos gaubtumas ir sumažinama trumparegystė, pagerinamas regėjimas. Trumparegystės sumažėjimas pasiekiamas naudojant specialiai parinktą kietą kontaktinį lęšį, kuris pakeičia ragenos gaubtumą.

Ortokorekciniai kontaktiniai lęšiai gaminami iš gerai deguonį praleidžiančios medžiagos ir yra specialios geometrinės formos.

Trumparegystės sumažėjimas yra laikinas ir pasiekiamas tik tuomet, jei žmogus miegodamas nuolatos būna su ortokorekciniais lęšiais.

Ortokorekcijos rezultatas pajuntamas jau po keleto lęšių nešiojimo valandų, o maksimaliai regėjimas pagerėja per pirmą lęšių naudojimo mėnesį. Nustojus nešioti lęšius, korekcijos metodo sukelti pakitimai ragenoje sugrįžta į pradinę padėtį po keleto dienų.

Tinka ne visiems

Ortokorekcija taikoma trumparegystei iki (-)4.0D ir taisyklingam astigmatizmui iki (-)1.5D koreguoti.

Tai labai tinkamas korekcijos metodas vaikams nuo 9 -10 metų amžiaus.

Tokio amžiaus vaikai dėl savo drovumo ir judrumo negali nešioti akinių, o regėjimo korekcija yra būtina.

Ortokorekcija sėkmingai naudojasi ir tų profesijų žmonės, kurie darbe privalo gerai matyti, o akiniai ar kontaktiniai lęšiai neleistini (pvz., sportininkai, gaisrininkai, policininkai).

Esminė šio korekcijos metodo dalis – kontaktinių lęšių parinkimas ir pritaikymas paciento ragenai.

Tėja Jokimaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.