Lietuvos gėjų lyga padavė į teismą Vilniaus savivaldybę

Lietuvos gėjų lyga padavė į teismą Vilniaus savivaldybę – tai pirmas kartas mūsų šalyje, kai gėjai savo teises gina teisme.
Savo pareiškime Vilniaus pirmajam apylinkės teismui jie skundžia sostinės savivaldybės sprendimą neišduoti leidimo viešai akcijai „Mes – už visas gyvenimo spalvas“ ir reikalauja jį panaikinti, rašo „Lietuvos rytas“.

Gėjai taip pat prašo išnagrinėti jų skundą per tris dienas ir įpareigoti atsakovą išduoti jiems leidimą akcijai ne vėliau kaip likus 48 valandoms iki jų numatomos vėliavos išskleidimo akcijos. Gėjai tikisi per teismą išsireikalauti ir visą su šiuo draudimu susijusią medžiagą, nes nesėkmės atveju pasirengę savo reikalavimus ginti ir Europos žmogaus teisių teisme Strasbūre.

Gėjų lyga prašė leidimo Rotušės aikštėje išskleisti vėliavą spalio 25-ąją. Tai turėjo būti tarptautinės konferencijos renginys. Tą dieną Vilniuje prasidės Tarptautinės gėjų ir lesbiečių asociacijos Europos skyriaus metinė konferencija, į kurią laukiama 230 dalyvių iš visos Europos. Ketina atvykti ir Europos Komisijos, Europos Parlamento, Jungtinių Tautų, Švedijos vyriausybės atstovai.

Kol kas gėjams buvo paaiškinta, neva statybos darbų rangovė „Vilniaus kapitalinė statyba“ negali užtikrinti renginio dalyvių saugumo, nes rekonstruojamoje aikštėje vykdomi statybos darbai.

30 metrų skersmens vėliava buvo parengta išskleisti ir šių metų gegužės 17-ąją, minint Tarptautinę dieną prieš homofobiją. Ir tada Vilniaus savivaldybė atsisakė išduoti leidimą.

Gėjų vėliava vaizduoja šešių spalvų vaivorykštę. Ji nuo įprastos septynių spalvų vaivorykštės skiriasi tuo, kad vėliavoje nėra žydros spalvos

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

2 komentarai į "Lietuvos gėjų lyga padavė į teismą Vilniaus savivaldybę"

  1. Uršulė

    Ponai 😳 gėjai, kam jūs reklamuojatės? Aš nenoriu žinoti apie jūsų orentaciją.

  2. pilietis

    Cia ne tik gejai kalti,bet ir musu visu poziuris.Reiktu juos deti i vieta kai tik galva pakelia, o dabar zurnaliuga kaltina savivaldybe kad neleidzia jiems demonstruoti savo nenormalia orentacija. Dabar Lietuvoje yra draugiju daug bet visos normaliai svencia nekeldamos rupesciu kitiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.