Europos Komisija pradeda teisinius veiksmus prieš Lietuvą dėl netinkamo elektroninių atliekų tvarkymo

Europos Komisija trečiadienį paskelbė, jog ji imsis teisinių veiksmų prieš Lietuvą ir dar septynias valstybes, kurios netinkamai perkėlė į nacionalinę teisę ES teisės aktus dėl elektros ir elektroninės įrangos atliekų ir šiuose gaminiuose esančių pavojingų medžiagų tvarkymo.

Komisijos teigimu, Lietuva ir kitos dvi Baltijos valstybės netinkamai perkėlė į nacionalinę teisę tam tikras elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo direktyvos nuostatas, tuo tarpu kitos valstybės netinkamai perkėlė direktyvą, kuria nustatomi tam tikrų pavojingų medžiagų naudojimo elektros ir elektroninėje įrangoje apribojimai.

Pasak Komisijos pranešimo, pirmuoju pažeidimų procedūros etapu Komisija Lietuvai išsiuntė pirmą įspėjamąjį raštą. Dėl to, ar imtis tolesnių veiksmų, Komisija spręs gavusi Lietuvos atsakymą.

ES teisės aktai numato, kad gavusi atsakymą, Europos Komisija gali pateikti pagrįstą nuomonę (paskutinį raštišką įspėjimą) ir paraginti ištaisyti padėtį per du mėnesius. Valstybei narei neatsižvelgus į įspėjimą, Komisija gali kreiptis į Teisingumo Teismą, kurio sprendimai yra privalomi.

Nevykdant teismo sprendimo, Komisija gali prašyti skirti valstybei narei piniginę baudą.

Lietuva ir kitos ES narės turėjo perkelti ES direktyvą dėl elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo į nacionalinius įstatymus iki 2004 metų rugpjūčio 13 dienos, o atliekų grąžinimo ir perdirbimo sistemas įdiegti iki 2005 metų rugpjūčio 13 dienos.

Komisijos teigimu, Lietuva, Latvija ir Estija perkėlė direktyvą netinkamai, tačiau konkretūs trūkumai kiekvienoje valstybėje nenurodomi.

„Kelių šalių teisės aktuose esama tų pačių problemų: „gamintojo“ sąvoka apibrėžta neteisingai arba neapibrėžta visai, nuobaudos už direktyvos pažeidimus nustatytos netinkamai arba visai nenustatytos, nenurodyta, kad direktyva taikoma nepažeidžiant ES teisės aktų dėl saugos bei sveikatos reikalavimų ir specialių ES atliekų tvarkymo teisės aktų“, – teigiama Komisijos pranešime.

Elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo direktyva siekiama sumažinti bendrą išmetamų atliekų kiekį, joje gamintojams nustatytas įpareigojimas iš vartotojų nemokamai atsiimti panaudotą įrangą ir perdirbti ją. Direktyva taikoma šaldytuvams, kompiuteriams, plaukų džiovintuvams, mobiliesiems telefonams ir kitai buitinei įrangai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.