Studentų pinigai papildo butų nuomotojų kišenes

Ruošdamiesi artėjančioms studijoms būsimieji studentai priversti galvoti ne tik apie mokslus. Į Klaipėdą iš kitų rajonų atvykęs jaunimas suka galvas ir dėl apsistojimo vietos – nepatenkintiems mokymo įstaigų teikiamais bendrabučiais išsinuomoti butą uostamiestyje gali ir nepavykti.

Nekilnojamojo turto agentūrų, siūlančių išsinuomoti gyvenamąjį plotą, atstovai vieningai sako, kad kasmet rugpjūčio mėnesį sulaukia kur kas daugiau norinčiųjų susirasti laikiną gyvenamą vietą. Tokiu laiku nuomojančiųjų butus Klaipėdoje esti žymiai mažiau nei norinčiųjų juose gyventi, kurių nemaža dalis ir yra būsimieji studentai.

Agentūrų atstovų teigimu, studentai dažniausiai ieško 1-2 kambarių butų arba sutinka gyventi kartu su šeimininkais. Tačiau jaunimą atbaido kainos – nuoma, kaip ir nekilnojamasis turtas, per pastaruosius metus žymiai pabrango. Už kambarį šeimininkai prašo apie 150, o vieno kambario buto nuomos mėnesiui kaina svyruoja nuo 250 iki 500 litų.

Sąlygas kelia ir nuomojantieji. Jie dažnai iš anksto perspėja, kad priims gyventi tik vaikiną ar merginą, tačiau atsiranda ir tokių, kurie prisibijo jaunimo. Ne visi nuomotojai nori, kad jų bute apsistotų studentai.

Kiek įmanydamos, atvykėliams stengiasi padėti ir pačios mokymo įstaigos. Pageidaujantiesiems jos suteikia bendrabučio kambarį, tad šie atėjus rudeniui yra pilnutėliai. Iš profesinių mokyklų laisvus kambarius savo studentams išnuomoja kolegijos ar universitetas. Profesinių mokyklų moksleiviams mėnuo praleistas bendrabutyje kainuoja 20-40, kolegijų bei universiteto studentams šis malonumas atsieina brangiau – 70-120 litų.

Klaipėdos socialinių mokslų kolegijos vadovai, įsipareigoję gyvenamąjį plotą parūpinti visiems iš kitų regionų atvykusiems studentams, turėjo nemaža vargo. Jie iš nekilnojamojo turto agentūrų nuomojo butus – juose mokslo metais ir gyveno į kolegiją atvykęs studijuoti jaunimas.

Nesuradę išnuomojamo buto ar nepatenkinti bendrabučių taisyklėmis studentai gyvena pas giminaičius, o arčiau Klaipėdos gyvenantys į mokyklą nuosavu automobiliu ar visuomeniniu transportu važiuoja kiekvieną dieną.

Valdas Pryšmantas

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , .

1 atsiliepimas į "Studentų pinigai papildo butų nuomotojų kišenes"

  1. Fidijus

    Neteisingai traktuojama: butų nuomotojai suteikia studentams galimybes normaliai studijuoti ir suprasti, kad viskas kainuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.