Darbo partijos lyderio reanimacija

Dėl lėšų stygiaus kenčiančiai Darbo partijai (DP) netrukus gali būti vėl atverta jos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho milijoninė piniginė. LŽ duomenimis, tarp būtinų žingsnių, numatytų „darbiečių“ prisikėlimo plane, – V.Uspaskicho grąžinimas prie partijos vairo. Pagrindas tam jau padėtas.

Po sėkmingo starto per pirmąjį Seimo nario rinkimų turą „darbiečiai“ dar su didesniu įkvėpimu rengiasi antram kovos Dzūkijoje raundui. Neabejojama, kad nuo jo rezultatų priklausys, ar V.Uspaskichas be trukdžių susigrąžins DP vairą. LŽ šaltinių teigimu, dar prieš grįždamas iš Rusijos į Lietuvą jis sudarė sąrašą sąlygų, kurias įvykdžiusiems „darbiečiams“ atsivertų palankios finansinės perspektyvos.

„Kol kas partijos neremiu, bet turiu siūlymą, kaip ateityje tai daryti. Ateis laikas, tada ir pažiūrėsim. O partijos suvažiavimu gal pasirūpins Seimo nariai“, – mįslingai kalbėjo finansiniais nusikaltimais įtariamas V.Uspaskichas.

Apie realią kol kas eilinio partijos nario bilietą turinčio milijonieriaus įtaką byloja ir tai, kad praėjusį trečiadienį jis dalyvavo Kėdainiuose vykusiame DP tarybos posėdyje.

Pradžioje – atsiprašymas

Dar tada, kai V.Uspaskichas slapstėsi nuo Lietuvos teisėsaugos, neoficialiai buvo kalbama, jog parengtas DP gaivinimo planas. Jame svarbią vietą užėmė buvusio lyderio reikalavimai partijos kolegoms. Teigta, kad po pabėgimo ir po suglumusių DP narių spaudimo iš DP pirmininko posto atsistatydinęs V.Uspaskichas įsižeidė, nes nesulaukė aiškios bendražygių paramos ir nebuvo vėl pasiūlytas kandidatuoti į lyderius. Tąkart dabartiniam DP vadovui Kęstučiui Daukšiui kovą dėl posto pralaimėjusi Loreta Graužinienė netrukus per vieną televizijos reportažą atsiprašė už tai V.Uspaskicho. Esą taip buvo įvykdytas pirmas jo reikalavimas. Tačiau intensyviai DP įkūrėją Maskvoje lankiusi ištikimiausia jo bendražygė L.Graužinienė LŽ neigė, jog būta kokio nors reikalavimų sąrašo.

Mini tarybos posėdis

Vis dėlto prieš pat V.Uspaskicho sugrįžimą vykusi keliolikos „darbiečių“ kelionė į Maskvą byloja ką kita. Pasak LŽ šaltinių, iš pradžių V.Uspaskichas Rusijos sostinėje norėjo surengti partijos tarybos posėdį, bet vėliau nusileido ir apsiribojo susitikimu su DP elito atstovais. Tuomet esą įsitikinta, kurie bendražygiai yra lojaliausi, ir jiems perduoti tolesni nurodymai.

„Tai buvo ne posėdis, tiesiog pasikalbėjimas“, – tikino L.Graužinienė, paklausta, ar svarstyta galimybė sukviesti į Maskvą DP tarybos kvorumą. Ji užsiminė negalinti prisiminti visų tuometinių svarstymų.

Paruošti sutiktuves

V.Uspaskichas, anksčiau iš Maskvos viešai dalijęs pažadus grįžti, jei bus „užtikrintos sąlygos“, galėjo pateikti partijos bendražygiams dar vieną reikalavimą: stebėti, kada ateis tinkamiausias metas pasirodyti Lietuvoje, ir jam pasiruošti. Bankrutavusio EBSW koncerno buvusio prezidento Gintaro Petriko grąžinimas Lietuvai ir rinkimų kampanijos laikas sukūrė idealų lauką. Į Vilnių pagaliau atskridusio V.Uspaskicho staigus suėmimas ir vėliau paleidimas garantavo išskirtinį eterį, kokio neturėjo joks kitas kandidatas į Seimą. Visą tą laiką „darbiečiai“ uoliai demonstravo lojalumą buvusiam lyderiui – būriai jų pasitiko V.Uspaskichą ir lydėjo kiekviename žingsnyje.

Išvalyti aplinką

Teigiama, jog tiems, kurie to nedarė, atėjo neramios dienos. LŽ šaltiniai pasakojo, kad V.Uspaskicho nemalonę užsitraukė jo Maskvoje neaplankę Seimo „darbiečiai“. Vienas tokių – paskutinę akimirką su desantu neišvykęs partijos ir Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas.

Paklaustas, ar tikisi išsaugoti įtakingą postą partijoje, V.Gedvilas apsimetė, kad jam tai nesvarbu: „Nežinau. Bet neturiu didelių ambicijų.“ Jis sakė nejaučiantis kokio nors santykių su V.Uspaskichu ar partijos kolegomis atšalimo.

LŽ duomenimis, V.Uspaskichą siekiama atriboti ir nuo DP iškeltoje byloje figūruojančių įtariamųjų. Jau seniai nieko negirdėti apie buhalteriją tvarkiusias partijos centrinės būstinės darbuotojas. L.Graužinienė neatsakė, ar jos tebėra DP narės: „Partijoje yra 13 tūkst. žmonių, kiekvieną pajudėjimą sunku sukontroliuoti.“

Apsivalymą esą sustiprina partijos atsakingojo sekretoriaus Vytauto Gapšio pasitraukimas iš šių mokamų pareigų ir tuo pat metu nuo svarbios informacijos kontrolės. „Spalio 1-ąją parašiau atsistatydinimo prašymą, nes susiradau darbą privačiame sektoriuje. Tai nėra susiję su įtarimais byloje“, – aiškino jis.

Grąžinti karūną

Jaunasis V.Gapšys dažnai buvo vadinamas dešiniąja V.Uspaskicho ranka. Tačiau dar neseniai ištikimai DP įkūrėjui tarnavęs vyras dabar nėra jo artimiausioje aplinkoje. Tai lemia ne kokios nors teisinės priežastys. „Man teismas neuždraudė su juo bendrauti. Tik su trimis moterimis uždraudė, – juokdamasis sakė V.Uspaskichas. – Iš kitų girdėjau, kad jis tiesiog gavo gerą darbą. Kaip toliau bus, žiūrėsime.“ Neoficialiai teigiama, jog V.Gapšys netrukus neteks vieno partijos pirmininko pavaduotojų posto. „Kol kas tai netiesa, – paklaustas, ar traukiasi iš pavaduotojų, atsakė V.Gapšys. – Jei kas nors ir keisis, tai nebent per suvažiavimą.“

Būtent per suvažiavimą, vyksiantį lapkričio 17-ąją, pasak LŽ šaltinių, turėtų būti išpildytas pagrindinis V.Uspaskicho reikalavimas – sugrąžinti jam partijos pirmininko kėdę. Dėl to esą buvo perkelta ir suvažiavimo data. Jis turėjo vykti dar spalį, prieš rinkimus.

„Pažiūrėsime. Daug kas priklausys nuo rinkimų. Įvairių gali būti dalykų“, – apie grįžimą prie partijos vairo aptakiai kalbėjo V.Uspaskichas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Darbo partijos lyderio reanimacija"

  1. voldemaras

    tai, pasak akademiko gudaviciaus, rusai lietuviskai snekantys ir lenin iz razliva
    tai nacionalumo isdavyste del lietuviskos kleptomanijos, bet musiskes
    kam dar reikalinga kremline?

  2. Nijolė

    Yra rusiškas posakis „svoja rubaška bližė k tėlu“.Nereikia net ir svajoti,kad Uspaskich dirbo ir dirbs Lietuvos labui.Nesuprantu tų žmonių,kas balsuoja už jį.Labai gaila…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.