Gelgaudiškyje šildoma bus dar negreit

Nors Šakių rajone oficiali šildymo sezono pradžia – spalio 12 d., realiai Gelgaudiškio miesto daugiabučių namų gyventojai, vidurinės mokyklos moksleiviai bei specialiosios mokyklos auklėtiniai jos sulauks nebent tik paskutinėmis šio mėnesio dienomis. Mat iki numatyto laiko – spalio 15-osios – nespėta baigti vasarą pradėto šio miesto šilumos ūkio modernizavimo.

Pasak Šakių šilumos tinklų technikos direktoriaus Simano Valaičio, vasarą Gelgaudiškyje buvo pradėti vykdyti trys atskiri beveik 4,5 mln. vertės projektai. Pagal juos pertvarkomas šilumos ūkis – statoma nauja katilinė, atnaujinami magistraliniai tinklai bei pertvarkomi daugiabučiuose namuose ar įstaigose esantys šilumos punktai.

Pagal su organizacijomis sudarytas sutartis visi darbai turėjo būti baigti iki spalio vidurio, tačiau realiai to padaryti nepavyks.

Labiausiai vėluoja katilinės įrengimas. Ji montuojama buvusios melioracijos įmonės katilinės vietoje. Jau statomos katilinės sienos ir yra sumontuotas vienas 1,6 MgW galingumo skystuoju kuru kūrenamas katilas.

„Jį pirmiausia ir žadama užkurti. Nors jis skirtas karštam vandeniui ruošti, kol kas galės šildyti ir gelgaudiškiečių būstus. Kiti keturi katilai bus kūrenami šiaudais. Jų galingumas bus po 460 kW. Du jau atvežti į statybos vietą ir montuojami, kitų dviejų laukiama spalio pabaigoje. Jie bus statomi šalia skystojo kuro katilo patalpų, lauke. Šių katilų kūrenimo pradžia – tik lapkričio mėnesį“, – LŽ teigė S.Valaitis.

Jis minėjo, jog geriausiu atveju šildyti gelgaudiškiečių būstus bei dvi mokyklas ir seniūniją su ambulatorija bus pradėta tik paskutinėmis spalio dienomis.

Šakių šilumos tinklų technikos direktoriaus teigimu, jei ne vėluojantis katilinės įrengimas, šildymo sezono pradžia gal tiek nebūtų atidėta, nes įrengiantys naujus šilumos punktus bei renovuojantys magistralinius šilumos tinklus statybininkai darbus yra numatę baigti laiku.

„Negaliu sakyti, kad darbai užtruks dėl statybininkų nerangumo ar dėl to, kad jie vėlavo pradėti darbus. Pradėjus ruoštis būsimiems darbams katilinės statybvietėje teko padaryti tai, kas nebuvo numatyta, nes beveik 7 tūkst. kvadratinių metrų teritorijoje buvo labai daug sukaupta įvairių atliekų, jas teko išvežti. Be to, užtruko ir senųjų statinių demontavimas. Todėl ir katilinę statyti pradėta vėliau, nei buvo numatyta pagal sutartį“, – aiškino S.Valaitis.

Gelgaudiškio keturiolikos daugiabučių namų gyventojai nėra tikri, kad spalio pabaigoje savo būstuose tikrai pagaliau sulauks šilumos.

„Gal lapkričio pabaigoje tą žadėtą šilumą ir turėsime, bet spalio pabaigoje – vargu“, – šilumininkų pažadais abejojo vieno daugiabučių gyventoja Birutė Navikienė.

Anot jos, gyventojai dabar galimybių pasirinkti šildymo būdą neturi, nes atstatyti senąją šildymo įrangą, kai kiekvienas daugiabutis buvo šildomas atskirai malkomis, jau neįmanoma – viskas išgriauta ir išardyta. Todėl nuo šalčio kiekvienas ginsis taip, kaip moka.

Be centralizuotai tiekiamos šilumos kol kas likę ir dvi Gelgaudiškyje esančios ugdymo įstaigos – vidurinė mokykla bei specialioji mokykla. Pirmoji labai atšalus orams vaikus žada išleisti rudens atostogų. Specialiojoje mokykloje, kurios viename iš korpusų yra įrengtas ir globotinių bendrabutis, žadama kol kas šildytis elektra. Mat centralizuotai tiekiama šiluma yra atvesta tik į vienintelį gyvenamąjį korpusą, kuriame dar išlikusi neišardyta elektros šildymo įranga. Ji ir bus panaudota.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.