V. Adamkus regi grėsmingą varžovams Lietuvos krepšinio ateitį

Prezidentas Valdas Adamkus sveikina ir dėkoja Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinei, įrašiusiai auksinį Lietuvos sporto istorijos puslapį.

„Sveikinu su istorine pergale, dar kartą visiems patvirtinančia, kad Lietuvos krepšinis turi ne tik garbingą praeitį ir stiprią dabartį, bet ir grėsmingą varžovams, tačiau labai viltingą mums ateitį“, – trečiadienį sakė V. Adamkus, sveikindamas į Lietuvą grįžusius Lietuvos jaunių rinktinės krepšininkus, Argentinoje vykusiame Pasaulio jaunimo krepšinio čempionate iškovojusius aukso medalį.

Pasak Prezidento, ši pergalė paliudija, jog Lietuvoje jau šiandien esama darbštaus, valingo ir mokančio kovoti jaunimo, kuris pakeis šiandieninių Europos čempionų kartą.

„Su visais Lietuvos aistruoliais džiaugiuosi, kad vienai auksinei rinktinei pasiekus savo šlovės zenitą, horizonte jau matome kitą rinktinę su ne mažesnėmis ambicijomis ir ne mažesnėmis galimybėmis“, – sakė V. Adamkus.

Šalies vadovas teigė dėkojantis „visiems iki vieno“, kurių kantrus darbas atvedė į šią pergalę – krepšininkams, treneriams, komandos gydytojams ir vadovams, masažuotojams.

„Dėkoju visiems, kurie padovanojo Lietuvai dar vieną šventę, dar vieną progą džiaugtis ir didžiuotis savo tauta ir šalimi. Iškovotas pasaulio auksas – puikus startas Jūsų profesionalių sportininkų karjeroje. Linkiu, kad tęsinys būtų toks pat garbingas Jums ir toks pat džiaugsmingas Lietuvai – didelių krepšinio tradicijų valstybei“, – pažymėjo V. Adamkus.

Ministrų kabinetas trečiadienį iš Vyriausybės rezervo Kūno kultūros ir sporto departamentui skyrė 240 tūkst. litų.

Šie pinigai bus panaudoti piniginėms premijoms Lietuvos jaunimo vaikinų krepšinio komandai, iškovojusiai pirmąją vietą pasaulio jaunimo vaikinų krepšinio čempionate Argentinoje, jos treneriams, gydytojui, masažuotojui ir vadovui išmokėti.

Pasaulio jaunimo krepšinio čempionate aukso medalį iškovojusią Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinę iš Rygos į Kauno Karmėlavos oro uostą trečiadienį parskraidino Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų lėktuvas An-26B.

Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinę Karmėlavos oro uoste pasitiko aukšti valstybės, Krašto apsaugos ministerijos ir Karinių oro pajėgų pareigūnai, taip pat Kauno miesto valdžios atstovai.

Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) vaikinų krepšinio rinktinė pirmą kartą tapo stipriausia pasaulyje. Sekmadienį Argentinoje pasibaigusio pasaulio jaunimo čempionato finale lietuviai po labai atkaklios kovos 65:63 (15:15, 9:13, 26:18, 15:17) nugalėjo Graikijos krepšininkus.
2005-08-17 18:13

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.