Konservatoriai siūlo Lietuvai „2V revoliuciją“

Susirūpinę šeimos Lietuvoje išlikimu Seimo Tėvynės sąjungos frakcijos nariai antradienį ketina pateikti Seimui jų parengtą Paramos šeimai pagrindų įstatymo projektą.

„Esu tvirtai įsitikinęs, kad Lietuvai yra būtina neatidėliotina „2V+MT“, tai yra Motinos, Tėvo ir 2 vaikų šeimoje revoliucija, arba, trumpai sakant, „šeimos revoliucija“, – pristatydamas šį Seimo posėdžių sekretoriate įregistruotą projektą yra sakęs Tėvynės sąjungos lyderis Andrius Kubilius.

Anot politiko, Paramos šeimai pagrindų įstatymo projektas parengtas sąmoningai pasirenkant analogiją su Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymu. Šiame įstatymo projekte, A. Kubiliaus teigimu, siekiama aprašyti visą bendrą paramos šeimai sistemą. „Gyvenimas šeimoje, vaikų auginimas šeimoje valstybei, jos saugiai ateičiai yra tiek pat svarbūs dalykai, kaip ir gerai veikianti nacionalinio saugumo sistema“, – mano Seimo vicepirmininkas.

Įregistruotame įstatymo projekte siūloma leisti tėvams pasirinkti 1, 2 ar 3 metų trukmės motinystės (tėvystės) atostogas, nustatant, kad jų metu galima gauti atitinkamai 100 proc., 70 proc. ir 50 proc. kompensuojamojo atlyginimo dydžio mėnesinę motinystės (tėvystės) pašalpą. Šių atostogų metu valstybės lėšomis tėvai būtų draudžiami pensiniu ir sveikatos draudimu.

Siūloma gimus vaikui perpus mažinti motinos (tėvo) įsipareigojimus paskolos, paimtos studijoms finansuoti, grąžinimui.

Taip pat siūloma nustatyti, kad, gimus antrajam vaikui, tėvams yra 2,5 karto didinamas neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD). Šis NPD būtų didinamas 15 proc. tėvams, vaikus auginantiems santuokoje. Pagal projektą, tėvams, kurie vaikus išaugino iki 18 metų gyvendami santuokoje, tais metais, kai vaikui sukanka 18 metų, siūloma nustatyti mokestines atostogas, tai yra tais metais atleisti juos nuo pajamų mokesčio mokėjimo.

Paramos šeimai pagrindų įstatymo projekte numatytos mokesčių lengvatos šeimai, kuri ikimokyklinio vaiko priežiūrai samdo auklę. Mokesčių lengvatų bei socialinių garantijų galėtų tikėtis tie, kurie prižiūrės savo neįgalius tėvus arba kitus šeimos narius, kuriems yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

A. Kubiliaus teigimu, visiškai akivaizdu, kad tokia revoliucija valstybei kainuos. Jo nuomone, šiuos siūlymus galima būtų įgyvendinti laipsniškai.

Remdamasis statistiniais duomenimis, A. Kubilius pastebi, kad Lietuvoje nuo 90-ųjų metų vedybų sumažėjo perpus, vaikų, gimusių ir augančių nepilnoje šeimoje, nuo 5 proc. 1990 metais išaugo iki 30 proc. šiandien, gimstamumas yra sumažėjęs nuo 2,1 iki 1,25 ir todėl esame išmirštanti tauta.

Beje, Seimo Teisės departamento išvadoje pateiktos prielaidos dėl galimo kai kurių šio įstatymo projekto nuostatų prieštaravimo Konstitucijai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Konservatoriai siūlo Lietuvai „2V revoliuciją“"

  1. Apgailetini konservatoiu

    pirsciojimai. Ir pat Kubilius apgailetinas. Kur tu anksciau buvai??Mes su zmona baige po du aukstuosius vos su vienu vaiku isgyvename, girdi,kubiliau???Geda jums, konservatoriai.Galutinai save sukompromitavot.

  2. ROO

    Šaunuoliai, dabar žinosiu už ką balsuoti, o jau maniau, kad Kirkilas juos pavertė skuduru

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.