LAL prioritetai – daugiau nei 100 mln. lt. investicijų į skrydžių saugą

AB aviakompanijos „Lietuvos avialinijos“ (LAL) akcijas jau perėmė UAB „LAL investicijų valdymas“. Aviakompanijos aukščiausias prioritetas – skrydžių sauga, į kurią jau investuota daugiau nei 100 mln. lt. Naujasis savininkas į šią sritį planuoja tolesnes daugiamilijonines investicijas.

Vakar VĮ „Valstybės turto fondas“ su UAB „LAL investicijų valdymas“ pasirašė „Lietuvos avialinijų“ akcijų priėmimo-perdavimo aktą. Už 100 proc. oro bendrovės akcijų „LAL investicijų valdymas“ pervedė daugiau nei 25 milijonus litų. „Lietuvos avialinijų“ akcijų pirkimo-pardavimo sutartis buvo pasirašyta praėjusį trečiadienį. „LAL investicijų valdymą“ specialiai privatizavimui įkūrė UAB „Fima“ kartu su finansiniais partneriais UAB „ŽIA Valda“ ir UAB „Garantas“.

Naujasis „Lietuvos avialinijų“ savininkas išskyrė du pagrindinius veiklos prioritetus – skrydžių saugą ir keleivių gerbūvį. „Vadovaujamės principu – kelionė oru visų pirma turi būti saugi, tad negailėsime lėšų, kad ir toliau užtikrintume maksimalius skrydžio saugos reikalavimus. Didžioji dalis investicijų bus nukreipta į Technikos departamento plėtrą, kurio paslaugos neatsiejamos nuo minėto prioriteto. Savo ruožtu įdiegę naują keleivių aptarnavimo sistemą mūsų klientams užtikrinsime visapusišką skrydžio komfortą“, – sakė „Fima“ prezidentas Vaidas Barakauskas.

Per 14 veiklos metų į bendrąją skrydžių saugą, įskaitant ir Technikos departamento plėtrą, „Lietuvos avialinijos“ investavo daugiau nei 120 mln. Lt. Per ateinančius 5 metus į šią sritį bendrovė planuoja investuoti dar 30 mln. Lt.

LAL Technikos departamentas yra sertifikuotas atlikti orlaivių priežiūros darbus pagal naujausius ES reikalavimus ir nuolat plečia paslaugų ratą. Jo ilgamete darbo patirtimi pasitiki ne tik „Lietuvos avialinijos“, bet ir kitos aviakompanijos, suteikdamos milijoninės vertės užsakymus. Iki kito birželio ketinama pastatyti antrąjį techninės priežiūros angarą ir dar efektyviau išnaudoti Departamento galimybes.

Milijoninės investicijos bus skirtos ir automatizuotiems valdymo procesų sprendimams bei keleiviams patrauklioms paslaugoms, pavyzdžiui, moderniai bilietų platinimo internetu sistemai, diegti. Gerindama įvaizdį LAL taip pat sukurs naują bendravimo su klientais sistemą, kuri padės teikti dar kokybiškesnes paslaugas.

Siekdama keleiviams pasiūlyti didesnį skrydžių pasirinkimą bei sustiprinti pozicijas Europos rinkoje, nacionalinė aviakompanija plės bendradarbiavimą su kitomis oro bendrovėmis. Šiuo metu „Lietuvos avialinijas“ taktinio pobūdžio partnerystė sieja su 7 aviakompanijomis. Tai LAL keleiviams suteikia galimybę iš Vilniaus patogiai nuvykti į daugiau kaip 600 pasaulio miestų, o pati bendrovė vertinama kaip patikimas partneris. Ateityje „Lietuvos avialinijos“ tikisi tapti aviakompanijų aljanso nare.

„Sprendimą įsigyti „Lietuvos avialinijas“ paskatino sparčiai auganti kelionių oru, lėktuvų techninės priežiūros ir kitų aviacijos paslaugų paklausa. Mūsų ankstesnė įmonių valdymo patirtis ir žinios padės mums efektyviai išnaudoti esamą LAL bazę ir plėtoti esamas paslaugas bei kurti naujas.

Esame atlikę išsamią analizę ir manome, kad jau kitais metais pavyks sureguliuoti bendrovės finansinius srautus. Pelningumą padės užtikrinti ir kaštus mažinantys modernūs informacinių technologijų sprendimai.

Per 3-4 metus tikimės tapti Baltijos regiono lyderiais. Ketiname pirmauti ne tik pervežamų keleivių ar krovinių skaičiumi, bet ir lankstumu bei nestandartiniais sprendimais“, – sakė V. Barakauskas.

AB „Lietuvos avialinijos“

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

2 komentarai į "LAL prioritetai – daugiau nei 100 mln. lt. investicijų į skrydžių saugą"

  1. nuomone

    O kaip su darbuotoju darbo salygu gerinimu. Kaip orlaiviu pilotu ir palydoviu darbo planavimas? Ar ir toliau rankiniu budu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.