Viliojimas nuolaidų „pyragu“

D.Britanijos transporto ministerija paviešino mokesčių už transporto priemones programą, skirtą skatinti šalies krovinių bei keleivių vežėjus greičiau įsigyti naujus automobilius, atitinkančius „Euro 5“ reikalavimus.

D.Britanijos vyriausybė, vertindama tai kaip dar vieną svarbų žingsnį mažinant transporto priemonių keliamą aplinkos taršą, pritarė šiam dokumentui, nors toks sprendimas neabejotinai atsilieps šalies biudžetui. Mat, kaip ir visais laikais, svarbiausias stimulas yra ne kieno nors geri norai ar meilė gamtai, o pinigai.

Nuolaida nuo mokesčio

Nustatyta, jeigu transporto įmonė iki 2009 metų spalio 1 dienos (nuo kurios pradeda galioti „Euro 5“ reikalavimai) įsigys šių normų reikalavimus atitinkančią transporto priemonę, jai bus išduodamas išmetamų teršalų sumažinimo sertifikatas, D.Britanijoje vadinamas RPC („Reduced Pollution Certificate“). Šio dokumento turėtojas galės kreiptis į mokesčių inspekciją, suteiksiančią jam 500 svarų sterlingų dydžio kasmetinę nuolaidą nuo mokesčio už transporto priemonę.

Su įrengtais kontrolės prietaisais

RPC sertifikatas išduodamas automobiliams, atitinkantiems „Euro 5“ normų reikalavimus, turintiems elektroninę agregatų kontrolės ir diagnostikos sistemą, su įrengtu pasiekiamo sūkio momento kontrolės įtaisu ir azoto oksidų išmetamose dujose kontrolės prietaisu, t. y., būtent tomis sistemomis, kurios užtikrina variklio darbą „Euro 5“ nustatytais parametrais visą automobilio eksploatacijos laiką.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.