Valdininkai neleido puošti daugiabučio fasado

Meninio projekto iniciatoriai, sumanę dekoruoti vieną apšiurusio daugiabučio namo fasado dalį, sulaukė valdininkų pasipriešinimo.

Jaunų žmonių įkurta organizacija IDES rugsėjo pabaigoje sostinės Lazdynų mikrorajone siekė surengti kultūrinę akciją „Mozaika” ir taip prisidėti ne tik prie miesto gražinimo, bet ir įtraukti vietos gyventojus į savo aplinkos kūrimą.

Akcijos iniciatorės Sigita Karpenkaitė ir Ema Aleksandrovič norėjo pakviesti sostinės Lazdynų gyventojus kurti mozaikas ant plikos sovietmečiu statyto daugiabučio namo sienos, tačiau tokia idėja Vilniaus savivaldybei pasirodė nepriimtina.

„Gavusios namo gyventojų sutikimą ir žodinį Lazdynų seniūnijos pritarimą sugalvojome pakviesti gyventojus prisidėti prie mozaikos kūrimo proceso. Jei akcija būtų įvykusi, kiekvienas gyventojas būtų galėjęs ant plikos sienos sukurti savo sugalvotą ornamentą. Taip viena namo siena būtų nuspalvinta įvairiais ornamentais ir atrodytų estetiškiau, nei yra dabar. Be to, dekoravus sieną būtų užkirstas kelias ir grafitams, kurie, daugeliu atvejų, tikrai gadina daugiabučių namų išvaizdą. Deja, dėl nesuprantamų priežasčių valdininkams tokia mūsų idėja pasirodė nepriimtina, tad sumanymo teko atsisakyti”, – pasakojo projekto iniciatorės.

Pasak jų, mozaiką norėta kurti iš statybinių atliekų – skaldytų spalvotų keraminių plytelių. Jas buvo numatyta surinkti iš gyventojų. S.Karpenkaitės teigimu, didžioji dalis namo gyventojų davė raštišką sutikimą idėjai ir net buvo patys pasiryžę dalyvauti šioje akcijoje. Panašūs projektai yra sėkmingai įgyvendinami kitose Europos šalyse – Slovėnijoje, Prancūzijoje.

S.Karpenkaitę stebina tai, kad, nors akciją palaikė ne tik namo gyventojai, bet ir Lazdynų apygardoje išrinktas seimo narys Gintaras Steponavičius, idėjai dekoruoti fasadą paprieštaravo Miesto estetikos poskyrio vedėja Beatričė Raguotienė. Be to, atėjusios į Vilniaus savivaldybę derinti projekto, akcijos sumanytojos ilgai buvo siuntinėjamos iš vieno kabineto į kitą.

„Užtekdavo valdininkams užsiminti apie mūsų norą surengti akciją, iškart sulaukdavome pasiūlymo kreiptis kitur. Tačiau tiksliai kur, taip ir liko neaišku. Susidarė įspūdis, kad savivaldybėje tvyro visiška sumaištis”, – dėstė S.Karpenkaitė.

Pašnekovių įsitikinimu, projektas „Mozaika” būtų turėjęs ne tik meninės reikšmės. Akcijos sumanytojos mano, kad įtraukus gyventojus į savo aplinkos kūrimą, ilgainiui galima sukurti ne vieną konstruktyvų pokytį ir skatinti gyventojus aktyviau dalyvauti viešame gyvenime. „Gyventojai turi idėjų ir neišsakytų problemų, tačiau norint juos suburti, reikia didelių pastangų. Projektas „Mozaika” būtų akstinas visiems namo kaimynams susirinkti bendrai diskusijai”, – kalbėjo S.Karpenkaitė ir E.Aleksandrovič.

Miesto estetikos poskyrio vedėja B.Raguotienė LŽ tikino, kad drausti ar leisti panašias akcijas nėra jos kompetencija. Valdininkės teigimu, šiuo klausimu akcijos sumanytojos turėjo kreiptis į Statybų leidimo skyrių. „Dėl minėtos akcijos projekto autoriai kreipėsi ne tuo adresu. Estetikos poskyris tokių dalykų nesprendžia. Tačiau žiūrint iš šalies abejoju, ar sumanymas daugiabučio namo sieną dekoruoti mozaika negadintų bendro estetinio vaizdo”, – sakė B.Raguotienė.

Tačiau S.Karpenkaitė LŽ patikino, kad Miesto estetikos poskyrio vedėja aiškiai leido suprasti, jog meniniam projektui nebus pritarta.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Interjeras su žyma , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Valdininkai neleido puošti daugiabučio fasado"

  1. gabe

    😀 as labai pasilgau 💡 😯 👿

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.